На този ден, но през 2007 година Димитър Бербатов отбеляза 4 гола в един мач. По това време българинът носеше екипа на Тотнъм и отбеляза попаденията при успеха на "шпорите" с 6:4 срещу Рединг. Българинът откри резултата в 7-ата минута, а следващите три гола реализира за двайсетина минути, между 62-ата и 83-ата. Припомняме, че Бербатов има и постижение от 5 реализирани гола в един мач - при победата на Манчестър Юнайтед срещу Блекбърн със 7:1 на 27 ноември 2010 година.

Тотнъм - Рединг 6:4
1:0 Бербатов (7), 1:1 Сисе (15), 1:2 Ингимарсон (52), 2:2 Бербатов (62), 2:3 Китсън (68), 3:3 Бербатов (72), 3:4 Китсън (74), 4:4 Малбранк (75), 5:4 Дефоу (79), 6:4 Бербатов (83)

Тотнъм: Робинсън, Шимбонда, Кабул, Кинг (61-Дефоу), Лий, Ленън (67-Боатенг), Джинъс, Хъдълстоун, Малбранк, Бербатов, Кийн (80-Тайнио)

Рединг: Ханеман, Мърти (71-Да Ла Круз), Сонко, Ингимарсон, Шори, Хънт, Сисе, Харпър, Конви (84-Лонг), Дойл, Китсън

Лондон, стадион: "Уайт Харт Лейн"
Съдия: Кийт Строуд
Жълт картон: Сисе, Шори, Лонг (Рединг)