Димитър Бербатов влезе като резерва при принудителна смяна още в 19-ата минута и малко по-късно в 35-ата минута демонстрира страхотна техника. Българинът имаше сериозен принос за удвояването на преднината на Монако при визитата на Евиан. „Монегаските” спечелиха мача с 3:1, но големият въпрос е дали Бербатов вкара втория гол или попадението е автогол?

Сайтовете за резултати на живо, както и френските медии не са единодушни. Някои от тях изписват гола в 35-ата минута като автогол на Касим Абдала.

Според авторитетното издание L'Equipe голмайстор е Бербатов, но според официалния сайт на Лига 1 попадението е автогол на Абдала.

В конкретната ситуация Бербатов преодоля технично играч на Евиан, след което и вратаря на съперника Лероа. Топката влизаше във вратата, но на сантиметри пред голлинията се удари в краката на Касим Абдала. Точно това докосване обърква медиите и различните сайтове за следене на резултати.

Очаква се официалното решение, дали Бербатов е сред голмайсторите.