Гинган спря серията на Монако от осем поредни мача без загуба и в среща от 24 кръг се наложи с 1:0. Димитър Бербатов записа цял мач за гостите. Домакините играха повече от един час с човек по-малко.

В 22-ата минута сенегалецът Мустафа Диало получи червен картон за нарушение срещу Жереми Тулалан от Монако. „Монегаските“ обаче не успяха да се възползват от численото си предимство, въпреки че наложи доминация на терена.

Вместо това тимът на Жослен Гувернек стигна до гол. Дориан Левек беше точен в 52-ата минута след центриране на Бовю. Така беше сложен край на серията на Монако от 842 минути без допуснат гол в Лига 1.

Гостите продължиха да доминират в мача и имаха 64% владение на топката. Играчите на Леонардо Жардим обаче не успяха да стигнат до гол, тъй като датският вратар Йонас Льосъл се оказа непреодолим, спасявайки удари на Бербатов, Фабиньо, Курзава и Мартиал. В 77-ата минута Даниел Субашич успя да предотврати втори гол във вратата си, парирайки удар на Бовю.

С тази загуба Монако запази петото си място в класирането с 40 точки, на три пред следващия Бордо. Сент Етиен е четвърти с 41. Третият ПСЖ (47 точки) тази вечер гостува на лидера Лион (49 т.). На втора позиция е Олимпик (Марсилия) с 48.

Гинган - Монако 1:0
1:0 Дориан Левек (52)

gingan.jpgГинган: Льосл, Якобсен, Сорбон, Ангуа, Левек, Диало, Санкаре, Жирес (46-Кербрат), Бовю, Пиед (78-Матис), Мандан (71-Ятабаре)

monaco.jpgМонако: Субашич, Карвальо (37-Абденур), Курзава, Фабиньо, Уолъс, Тулалан, Дирар (59-Мартиал), Моутиньо (58-Бернардо Силва), Кондогбиа, Ферейра Караско, Бербатов

Гинган, „Стад дю Рудуру“
Съдия: Руди Буке
Жълти картони: Якобсен (Гинган); Уолъс, Ферейра Караско (Монако)
Червен картон: 22-Диало (Гинган)

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 24 КРЪГ
06.02.15
21:30 ч.
Сент Етиен – Ланс 3:3
1:0 Ландри Н’Гуемо (18), 2:0 Йоан Моло (57), 2:1 Йоан Тозгар (60-дузпа), 2:2 Йоан Тозгар (69), 2:3 Пабло Кавариа (77), 3:3 Мевлют Ердинч (83)
07.02.15
17:00 ч.
Рен – Олимпик (Марсилия) 1:1
1:0 Ола Тойвонен (27), 1:1 Лукас Окампос (60)
07.02.15
21:00 ч.
Бастия – Метц 2:0
1:0 Франсоа Камано (65), 2:0 Риад Бадебуз (79-дузпа)
07.02.15
21:00 ч.
Каен – Тулуза 2:0
1:0 Слоан Приват (17), 2:0 Жулиен Фере (72-дузпа)
Монпелие – Лил 1:2
0:1 Нолан Ру (9), 0:2 Маркос Лопес (53), 1:2 Браян Дабо (90+3)
07.02.15
21:00 ч.
Реймс – Лориен 1:3
1:0 Бенжамин Моканджо (42), 1:1 Ламин Гасама (49), 1:2 Рафа Гарейро (63), 1:3 Бенжамин Жано (85)