Монако загуби изненадващо с 0:1 у дома от Ница, а срещата се запомни със симулация на Бербатов и съдийска подигравка спрямо него и съотборниците му. Единственото попадение в двубоя отбеляза Едуардо.

Срещата започна по-най-добрия начин за гостите от Ница, който успяха да излязат напред в резултата още в 8-ата минута. Стената на Монако не бе наредена добре при пряк свободен удар и Едуардо с техничен удар вкара топката в мрежата за 0:1.

От тук нататък играчите на Монако натиснаха своя съперник, който отвръщаше с опасни контраатаки. Българският нападател Димитър Бербатов правилно бе декориран в жълто за откровена симулация в наказателното поле на Ница. Това обаче бе единственото правилно решение на рефера в срещата. След това той на няколко пъти ощети домакините, като не отсъди очевадна дузпа срещу Бербатов. В 71-ата минута нападателят бе грубо подкосен отзад в наказателното поле на гостите, но рефера не отсъди нищо. Това вбеси играчите на Леонардо Жардим, които скочиха бурно да протестират. Дирар бе декориран в жълто като най-активен в репликите. Помощник треньорът на Монако пък бе изгонен от резервната скамейка.

В 82-ата минута пък гол на Монако бе отменен заради засада на Димитър Бербатов. Българинът получи центриране, чукна топката с глава към Силва, който финтира бранител и отбеляза. Реферът обаче отсъди засада на българския нападател при центрирането към него. Повторенията показаха, че такава по-скоро няма.

В крайна сметка гостите удържаха преднината си и взеха 3 точки. С тях Ница се изкачи временно на 8-о място с 13 точки, докато Монако е на 12-а позиция с 10.

Нант – Олимпик (Лион)
Баланс: 80 мача, 38 победи за Нант, 17 равенства, 25 победи за Олимпик (Лион)
28.09.14
22:00 ч.
Олимпик (Марсилия) – Сент Етиен
Баланс: 98 мача, 42 победи за Олимпик (Марсилия), 18 равенства, 38 победи за Сент Етиен

Заб.: Балансите са само за мачовете между отборите в Лига 1.