Фулъм записа втора загуба от началото на сезона във Висшата лига, след като в мач от 3 кръг отстъпи с 0:1 при гостуването си на Нюкасъл. „Свраките“ стигнаха до успеха с гол четири минути преди края.

Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за „котиджърс“. Нюкасъл и Фулъм спазиха традицията от последните си шест сблъсъка, които бяха спечелени от отбора домакин. За „свраките“ това е трети пореден успех у дома над лондонския тим.

Нюкасъл беше по-активният тим и заслужено спечели мача, въпреки късния гол. Играчите на Алан Пардю пропиляха няколко изгодни положения за гол. С пропуски се отличиха Йоан Кабай и Лоик Реми, а Папис Сисе нямаше шанс и ударът му с глава се отби в гредата.

Вратарят Тим Крум спаси изстрела на Адел Таарабт при една от малкото възможности за гол за гостите. Хатем бен Арфа се разписа след солова акция в 86-ата минута. Той пое топката вдясно от наказателното поле, влезе навътре в терена и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Дейвид Стокдейл.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 3 КРЪГ
21.08.13
21:45 ч.
Челси – Астън Вила 2:1
1:0 Антонио Луна (6-автогол), 1:1 Кристиан Бентеке (43), 2:1 Бранислав Иванович (73)
31.08.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Хъл Сити 2:0
1:0 Алваро Негредо (65), 2:0 Яя Туре (90)
Кристъл Палас – Съндърланд (Нова Спорт)
Баланс: 28 мача, 10 победи за Кристъл Палас, 9 равенства, 9 победи за Съндърланд
01.09.13
15:30 ч.
Ливърпул – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 160 мача, 53 победи за Ливърпул, 44 равенства, 63 победи за Манчестър Юнайтед