Берое започна с равенство 1:1 контролните си срещи преди началото на новия сезон. Отборът на Петър Колев прие втородивизионния Янтра (Габрово), но не успя да спечели.

Кийлън Лебон откри резултата за Берое преди почивката, а Владимир Мичев изравни в средата на втората част за гостите, водени от Костадин Ангелов - Лаптопа.

Треньорът на домакините Петър Колев пусна в игра две различни единайсеторки през двете полувремена и използва няколко юноши.

В неделя Берое заминава на лагер в Банско. Следващата контрола е на 30 юни срещу Локомотив (Пловдив), който днес загуби с 0:1 от Левски на "Герена".

Берое - Янтра 1:1
1:0 Кийлън Лебон (39), 1:1 Владимир Мичев (63)

Берое: Генадий Ганев (46′ – Иван Гошев) – Джуниет Али (46′ – Михаил Стоянов), Георги Динков (46′ – Камен Хаджиев), Ефе Али (46′ – Мирослав Енчев), Христо Митев (46′ – Александър Василев) – Божидар Пенчев (46′ – Реян Даскалов), Тони Николов (46′ – Симеон Мечев), Александър Цветков (46′ – Илиян Стефанов) – Кийлън Лебон (46′ – Атила Ахмед), Кукула (46′ – Мартин Камбуров), Серкан Юсеин (46′ – Олджай Алиев)

Янтра: Петър Иванов, Венци Славов, Симеоне Игнатов, Симеон Чатов, Ерик Почански, Петър Казаков, Ивайло Иванов, Димитър Иванов, Искрен Писаров, Иван Петков   Резерви: Богомил Цинцарски, Николай Мънчев, Георги Върбанов, Мартин Ангелов, Костадин Гаджалов, Преслав Петров, Владимир Мичев, Георги Минчев, Мартин Корназов, Християн Пенчев, Георги Недков