Берое победи Спартак (Плевен) с 3:1 в контрола. Старозагорци използваха паузата заради отлагането на срещата си от първия кръг на Първа професионална лига срещу шампиона Лудогорец заради ангажиментите на разградчани в евротурнирите, за да натрупат допълнителен игрови опит.

Гостите от Плевен изненадващо поведоха в резултата в 24-ата минута, когато Григор Долапчиев се разписа на празна врата след неубедителна проява на стража Благой Макенджиев, който не успя да изчисти върната към него топка.

Берое изравни две минути преди почивката с попадение на Александър Василев с шут от наказателното поле. В 55-ата минута домакините направиха пълен обрат. Василев реализира втория си гол след асистенция на Неманя Милисавлевич.

Старозагорци решиха всичко в 77-ата минута, когато Станислав Дрянов центрира в наказателното поле на гостите и нападателят Александър Колев засече с глава за крайното 3:1.

На терена за Берое не се появи 26-годишният молдовски нападател Петру Леуча, който от началото на седмицата кара пробен период в отбора. Той игра цял мач в спаринга срещу Ботев (Гълъбово) преди два дни и дори се разписа, но по всяка вероятност не е впечатлил старши треньора Александър Димитров и от клуба няма да му предложат договор.

Берое (Стара Загора) – Спартак (Плевен) 3:1
0:1 Григор Долапчиев (24), 1:1 Александър Василев (43), 2:1 Александър Василев (55), 3:1 Александър Колев (77)

Берое: 22.Благой Макенджиев, 28.Веселин Пенев, 6.Иво Иванов (к) (66- 24.Христофор Хубчев), 71.Илия Миланов (66 - 15.Георги Динков), 21. Венцислав Василев (66 - 17.Педро), 4.Кохей Като, 33.Том (66 - 10.Станислав Дрянов), 19.Александър Василев (66 - 20.Руси Чернаков), 11.Неманя Милисавлевич (57 - 13.Емин Ахмед), 14.Георги Божилов (66 - 7.Александър Колев), 91.Ерик Почански (46 - 8.Васил Панайотов)

Спартак (Плевен): 1.Димитър Пантев, 20.Мартин Митов, 5.Цветелин Радев, 8.Иво Иванов (к), 3. Станислав Георгиев, 14.Димитър Мичков, 19.Кирил Вълов, 10.Стефан Христов, 15.Тихомир Тодоров, 13.Жюлиен Бенков, 45.Григор Долапчиев

жълти картони: Васил Панайотов (Берое), Радев, Иво Иванов, Стефан Христов (Спартак)