Берое с първа победа в контролите

Тимът от Стара Загора обърна Спартак (Плевен) в Тетевен

beroe.bg
1 от 1

Берое записа победа в първата си контролна среща от предсезонната подготовка. „Зелено-белите“ се наложиха с 2:1 над Спартак (Плевен), а проверката бе в Тетевен.

Гостите започнаха по-добре срещата и откриха резултата още в 5. минута с попадение на Преслав Антонов, който се разписа с удар от наказателното поле. До края на полувремето и двата тима имаха своите шансове да променят резултата, но нов гол така и не падна.

Берое обърна развоя на мача в началните минути на втората част. Спас Георгиев отбеляза още в първата атака за полувремето и изравни резултата с хубав диагонален удар. В 52. минута Серкан Юсеин даде преднина за „зелено-белите“ след заучено статично положение с асистенция на Симеон Мечев. До края на мача и двата тима извършиха много промени в съставите си, а по-чистите положения бяха пред вратата на „Спартак“.

Следващата проверка на Берое е на 28 юни (вторник) срещу Янтра (Габрово).

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022