Берое загуби с 0:3 от Заглембе (Любин) в последната си контрола от лагера на отбора в Белек. В по-голямата част от мача играчите на Берое бяха по-активни, пресираха съперника и създадоха доста положения, но не успяха да реализират попадение.

Полският тим поведе в резултата в 12-ата минута, когато Дамян Бохар комбинира с Патрик Шиш, който бе изпуснат от защитата и стреля, Душан Перниш се опита да се намеси, но не успя да предотврати попадението в собствената си врата.

Полският отбор организира отлична контраатака в 42-ата минута, когато Патрик Шиш подаде към Бартош Биалек, който напредна, навлезе в наказателното поле на Берое и бе фаулиран от Ахмед Туба, а съдията свири дузпа. Филип Старжински реализира наказателния удар в 43-ата минута и поляците поведоха с 2:0.

Заглембе вкара трети гол в 85-ата минута. Дамян Бохар с чудесен индивидуален пробив влезе в наказателното поле на Берое, след което с отправи диагонален удар, топката срещна левия стълб на вратата на Ганев и влетя в мрежата му.

По този начин Берое загуби последната си контрола от лагера в Белек, а следващата проверка на старозагорци е срещу Нефтохимик на 5 февруари в Стара Загора.

Утре рано сутринта тимът ще отпътува за България с полет до Истанбул. От там отборът ще се придвижи с клубния автобус. Момчетата на Димитър Димитров ще подновят своите занимания в неделя.

Берое: 12. Душан Перниш (46’ – 33. Генадий Ганев) – 3. Милен Желев (69’ – 77. Педро Еуженио), 21. Теди Мезаг, 59. Ахмед Туба – 4. Стив Фуртадо (46’ – 44. Виктор Генев), 6. Александър Цветков (78’ – 13. Никола Маринов), 27. Гаюс Макута (53’ – 14. Яя Меледже), 73. Иван Минчев, 10. Крум Стоянов (46’ – 28. Рубен Бригидо) – 9. Мартин Камбуров (46’ – 17. Ибрахима Конте), 11. Алиун Фал (77’ – 95. Омар Косоко)

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020