Берое завърши 1:1 срещу полския Подбескидже в третата си контрола на турска земя по време на подготовката за втория полусезон. В първите си две проверки старозагорци загубиха с 0:1 от Балкани (Косово) и 0:2 от Рубин (Русия).

Поляците откриха резултата в 19-ата минута, когато след хубава комбинация Роман Гоку се оказа на позиция сам срещу Иван Караджов и реализира.

В 79-ата минута на мача обаче българите изравниха. Младият Васил Василев се възползва от безумна грешка на вратаря на Подбескидже, който просто му предостави топката на празна врата за 1:1.

До края на мача Берое натисна в търсене на победата, но до ново попадение така и не се стигна. Така заралии реализираха първо попадение на турска земя и записаха първо равенство.