Берое е новият шампион по футбол при ветераните след победа с 1:0 над Витоша Бистрица на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Тодор Динчев отбеляза единствения гол в мача от близо 50 метра, 5 минути преди края на редовното време.
Това е втора титла за заралии, след като в историята си печелят титлата Републикански шампион на България през 1989 г., а година по-рано – през 1988 г., стават вицешампиони на страната за ветерани.
Витоша Бистрица от своя страна се бяха превърнали в абсолютен хегемон при ветераните след 9 поредни години на върха. Техен голмайстор е лидерът на партия ГЕРБ и бивш министър-председател Бойко Борисов.
На полуфинала старозагорци постигнаха убедителна победа с 6:0 над Спартак (Варна) във Велико Търново, а Витоша разби със 7:3 Ботев (Враца) с хеттри на Борисов.