Левски загуби с 1:2 гостуването на Берое от 12-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. "Сините" поведоха в четвъртата минута чрез Георги Александров от дузпа.

Талантите на Берое, водени от треньора Атанас Рибарски, обаче изравниха десетина минути след това. Бранислав Ботев бе най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар и прати топката в мрежата за 1:1. Този резултат се запази до почивката.

След подновяването на играта „зелените“ натиснаха столичани и създадоха няколко опасни ситуации. В 60-ата минута те получиха право да изпълнят наказателен удар. Зад бялата точка застана Стоян Вергиев, който отбеляза за 2:1. До края на мача имаше още положения и пред двете врати, но нов гол така и не падна.

По този начин Берое, който събра 24 точки и е трети, свали Левски от върха в Елитната група до 19 години. "Сините" имат 25 точки, а лидер вече е ЦСКА с 27. "Червените" днес победиха с 4:0 Пирин (Благоевград).

Съставът на Левски U19: 1.Цветелин Ставрев, 3.Александър Макрис, 14.Георги Александров, 15.Васил Сапунджиев, 20.Ивайло Иванов Иванов, 16.Юлий Подвързачов, 29.Ивайло Ивайлов Иванов, 22.Кирил Киров, 10.Патрик-Габриел Галчев, 11.Джан Хасан, 7.Ремзи Неджип