Берое постигна втора поредна победа в Първа лига. След като преди седмица се наложи с 1:0 над Пирин, днес тимът на Александър Томаш спечели с 2:0 домакинството си от 17-ия кръг на шампионата на Славия.

С този успех заралии събраха актив от 30 точки и поне за кратко се наместиха в тройката, измествайки Левски, който е 29, но и мач по-малко. "Белите" пък са 8-и с 20 точки.

През първата част Берое бе по-дейният отбор и на няколко пъти бе близо до попадение. С пропуски обаче се отличиха Мартин Райнов и Антон Карачанаков. Именно юношата на ЦСКА бе на косъм от гола в самия края на полувремето, но мощният му шут от близка дистанция намери напречната греда.

След почивката играчите на Славия погледната по-смело към вратата на домакините и за известен период от време трайно се настаниха в половината на заралии.

Постепенно обаче Берое отново взе инициативата и организира няколко опасни атаки. В 62-ата минута Райнов засече центриране на Карачанаков, но топката отново срещна напречната греда на вратата, пазена от Стергиакис. Само три минути по-късно домакините излязоха напред в резултата. Еуженио стреля от дистанция, но младият страж на Славия изби. Последва добавка на Камбуров, която отново бе парирана от Стергиакис. Топката обаче попадна в Мартин Райнов, който на празна врата даде преднина за тима си.

В 87-ата минута Берое стигна до втори гол, дело на Карлос Охене.

Славия можеше да стигне до почетен гол, но в добавеното време удар на Владислав Узунов срещна напречната греда.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Райнов (65), 2:0 Охене (87)

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 12. Душан Перниш, 5. Павел Виданов, 6. Иван Иванов, 7. Мартин Райнов (к) , 8. Карлос Охене , 9. Мартин Камбуров, 11. Драгош Фиртулеску (16Адамович ; 79Като), 20. Матеус Леони , 26. Камен Хаджиев, 71. Антон Карачанаков (83Цонев), 77. Педро Еуженио
Резерви: 22. Богомил Цинцарски, 4. Кохей Като, 10. Борислав Цонев, 15. Георги Динков, 16. Марко Адамович, 21. Серджиу Негрут, 28. Веселин Пенев
Треньор: Александър Томаш;

Славия 1913<br />(София)Славия: 32. Антониос Стергиакис, 14. Ивайло Димитров, 27. Емил Мартинов (к) (83Узунов), 73. Иван Минчев (75Кръстев), 11. Емануел Мба (70Милев), 6. Костадин Велков, 77. Стефан Велев, 5. Обаме-Ндонг, 33. Галин Иванов, 55. Андреа Христов, 66. Омар Абуд
Резерви: 1. Георги Петков, 23. Владислав Узунов, 2. Димитър Буров, 19. Калоян Кръстев, 7. Наско Милев, 8. Славчо Шоколаров, 13. Стефан Велков
Треньор: Златомир Загорчич

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Виданов засече с глава центриране от фаул, но топката излиза в аут.
21 -  Спасяване в на Стергиакис. Младият вратар на Славия изби в корнер шут на Педро Еуженио от границата на наказателното поле.
28 -  Удар на Мартин Райнов от границата на наказателно поле, но топката минава покрай вратата.
33 -  Първа възможност за Славия. Тя се откри пред Абуд Омар. Той навлезе в наказателното поле, но се наложи да завърши с неудобния си десен крак и стреля слабо в ръцете на Душан Перниш.
44 - Хубав удар на Емил Мартинов от въздуха, но топката не попада в целта.
45+1 -  Какъв пропуск! Матеос Леони центрира отляво, Камбуров отклони топката с глава към Карачанаков и крилото с мощен шут намери напречната греда.​
45+2 - Край на първото полувреме!
--------------------------------------
46 - Начало на втората част!

50 -  Ивайло Димитров свали топката към Иван Минчев, който стреля, а Душан Перниш направи отлично спасяване.
62 -  Пропуск! Мартин Райнов засече с глава центриране на Карачанаков, но топката среща напречната греда.
65 -
 ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Три поредни точни удара, този път доведоха до гол за Берое. Първо Стергиакис отби в гредата мощен шут на Еуженио, после Камбуров направи добавка, Стериакис пак спаси, и от трети ипит Райнов вкара.
71Нови две спасявания на Стериакис, по опасното беше отразяването на волето на Камбуров.
87 -  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Карлос Охене се разписа отблизо след перфектен пас на Еуженио отляво.
90+3 - Владислав Узунов шутира, но топката среща гредата!
90+4 - Край на мача!

Стара Загора, "Берое"
Съдия: Петър Костадинов

Легенда: гол , автогол , жълт картон  , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация