Ботев (Пловдив) победи Берое (Стара Загора) с 1:0 като гост в Битката за Тракия от 8-ия кръг на efbet Лига и се изравни по точки с лидера Левски на върха в класирането. Голът вкара Кристиан Нвачукву в 38-ата минута, когато промуши топката между краката на вратаря.

Берое, който записа трето поредно поражение, остава с 10 точки в актива си, като воденият от Хосе Луис Ачиари тим се намира на 8-мо място във временното класиране. Ботев пък събра 16 точки, колкото има и лидерът Левски, но „канарчетата“ остават на 2-ро място с по-лоша голова разлика.

Първата опасност в Битката за Тракия бе пред вратата на "канарчетата" в 8-ата минута, когато Франсиско Сагардия отправи мощен удар от средна дистанция, но Ханс Кристиан Бернат отрази.

Исмаел Ферер изведе Винисиус Белоти, който напредна с топката и стреля от границата на наказателното поле на Ботев в 16-ата минута. Ударът на футболиста на Берое бе твърде слаб и не затрудни Бернат, който улови.

След разбъркване в наказателното поле на Берое в 25-ата минута, Константинос Балоянис стреля от воле, но твърде неточно.

В 30-ата минута нападателят на домакините Франсиско Сагардия се свлече на тревата без съприкосновение със съперник, явно стъпил накриво. След като лекарите му оказаха лекарска помощ, той бе изнесен на терена с носилка и вместо него влезе Хуанка Пинеда.

Кристиан Нвачукву комбинира на двойно с Янис Карабельов, след което стреля от малък ъгъл в 36-ата минута, но Артур Мота съумя да скъси ъгъла и да отрази.

Ботев успя да поведе в Битката за Тракия в 38-ата минута. Ивелин Попов комбинира с Антонио Перера, който по отличен начин изведе Кристиан Нвачукву зад гърба на Ойер Сариеги, а крилото на "канарчетата" пусна топката между краката на Артур Мота, за да даде аванс на своя тим.

В първия четвърт час от втората част битката в средата на терена преобладаваше пред чистите голови положения.

Енцо Еспиноса получи топката по лявото крило в 64-ата минута, след което навлезе навътре и отправи първия удар за второто полувреме. Стражът на гостите обаче внимаваше и съумя да отрази.

Нвачукву отне топката от Сегундо Пачаме в средата на терена и напредна през средата в 70-ата минута, за да отправи мощен удар, който обаче бе отразен от Артур Мота.

Берое пропусна златна възможност да изравни в 78-ата минута, когато Исмаел Ферер центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Хунка Пинеда засече с глава, но прати топката на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Ханс Кристиан Бернат.

Две минути по-късно Франсиско Политино стреля директно от пряк свободен удар от добра позиция, но прати топката над напречната греда.

Ботев остана с човек по-малко на терена в 86-ата минута, когато капитанът на "канарчетата" Ивелин Попов получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противник.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ПД) 0:1
0:1 Кристиан Нвачукву 38

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача
8 - Франсиско Сагардия отправи мощен удар от средна дистанция, но Ханс Кристиан Бернат отрази.
33 - Сагардия се свлече на тревата без съприкосновение със съперник, явно стъпил накриво. След като лекарите му оказаха лекарска помощ, той бе изнесен на терена с носилка и вместо него влезе Хуанка Пинеда.
36 - Кристиан Нвачукву комбинира на двойно с Янис Карабельов, след което стреля от малък ъгъл, но Артур Мота скъси ъгъла и отрази удара.
38 - ГОЛ ЗА БОТЕВ (ПД)! Капитанът Ивелин Попов комбинира с Антонио Перера, който отлично изведе Кристиан Нвачукву зад гърба на Ойер Сариеги, след което крилото пусна топката между краката на вратаря.
45+3 - Край на първата част
-------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
64 - Енцо Еспиноса получи топката по лявото крило, след което навлезе навътре и отправи първия удар за второто полувреме. Стражът на гостите обаче внимаваше и съумя да отрази.
70 - Нвачукву отне топката от Сегундо Пачаме в средата на терена и напредна през средата, за да отправи мощен удар, който обаче бе отразен от Артур Мота.
78 - Исмаел Ферер центрира в наказателното поле на Ботев, където Хунка Пинеда засече с глава, но прати топката на сантиметри от левия страничен стълб на вратата.
86 - Капитанът на "канарчетата" Ивелин Попов получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противник.
90+4 Край на мача и победа за Ботев (Пд)

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги (62 - 15. Енцо Еспиноса), 3. Хуан Пабло Саломони (к), 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги, 8. Сегундо Пачаме (90+2 - 22. Мирослав Георгиев), 19. Карлос Алгара, 11. Исмаел Ферер, 21. Алберто Салидо (62 - 10. Франсиско Политино), 12. Винисиус Белоти (46 - 23. Кевин Сейхас), 7. Франсиско Сагардия (33 - 17. Хунка Пинеда)
Резерви: 96. Рубен Рендейро, 10. Франсиско Политино, 15. Енцо Еспиноса, 17. Хуанка Пинеда, 18. Стилян Русенов, 20. Мануел Монселио, 22. Мирослав Георгиев, 23. Кевин Сейхас
Треньор: Хосе Луис Ачиари

БОТЕВ (ПД): 1. Ханс Кристиан Бернат, 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис, 28. Янис Карабельов (82 - 88. Ален Корошец), 20. Антонио Перера, 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов (к), 40. Кристиан Нвачукву (90+4 - 21. Никола Илиев), 99. Алекса Мараш (75 - 91. Вини Трибуле)
Резерви: 32. Матвей Игонен, 21. Никола Илиев, 30. Кристиан Каси, 41. Дамян Йорданов, 43. Габриел Златанов, 44. Костадин Татаров, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле
Треньор: Душан Керкез