Дунав изпусна първото място в Първа лига, след като направи нулево равенство като гост на Берое в среща от седмия кръг на елитния ни шампионат. Старозцагорци доминираха в по-голямата част от домакинството си, но могат да бъдат благодарни на късмета, след като русенци ги затвориха в последните 15 минути, а Диян Димов пропусна и дузпа за гостите в 79-ата минута.

Двата отбора играха открито и имаха своите възможности, но в крайна сметка защитите и вратарите се справиха добре в този мач със сменено надмощие. Дунав може да съжалява за загубените три точки, след като изигра добре срещата в защитен план, а успя да извоюва и дузпа в двубоя, но малшансът бе против русенци.

След нулевото равенство русенци са втори със 17 точки, колкото има и лидерът Левски, но с по-добра голова разлика. Берое е пети с 13 точки.

БЕРОЕ - ДУНАВ (РУСЕ) 0:0

Двубоят по минути с БЛИЦ
17 - Страхотен пропуск за Берое. Радослав Кирилов не успя да реагира своевременно, оставен непокрит в наказателното поле на гостите.
24 - Венцислав Василев опита шут от около 25 метра, но топката мина високо над вратата.
26 - Антон Огнянов от Дунав бе намерен на добра позиция в наказателното поле, но Венцислав Василев изби в корнер.
35 - Вратарят Макенджиев улови изстрел на Антон Огнянов от около 30 метра.
36 - След грешка в защитата на Берое, Раденцов бе изведен очи в очи с вратаря на домакините, но пропусна от изгодна позиция.
45 - 1 минута продължение на първото полувреме.
--------------------------------
59 - След прекрасна атака на Дунав по десния фланг Мирослав Будинов качи топката на крака на Антон Огнянов, който обаче не успа да улучи вратата.
69 - Васил Шопов шутира с всичка сила от 8-9 метра по диагонала, ала високо над целта.