Ботев (Пловдив) победи Берое с класическото 3:0 като гост в Битката за Тракия от 27-ия кръг на efbet Лига.

Домакините започнаха по-активно срещата и пропуснаха две добри възможности, чрез Себастиан Вия и Джани Политино. Гостите от Пловдив обаче откриха резултата при първата си по-опасна атака.

Константинос Балоянис беше изведен сам срещу вратаря на Ботев Хидайет Ханкич и прекара топката между краката му (1:0).

След половин час игра Ботев поведе с 2:0, след като младежкия национал на България Георги Николов се пребори за топката след центриране и я засече във вратата на съперника с глава.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Ботев стигна до трети гол в 52-ата минута, когато Трубуле намери Георги Николов на празна врата и той вкара второто си попадение в срещата - 3:0.

Малко след това Берое можеше да върне интригата, но Себастиан Вия и Вини Трибуле пропуснаха при последователни удари.

До края Ботев пропусна да направи победата си още по-изразителна, макар съперникът му да бе активният тим на терена.

"Канарчетата" вече са на осмо място с 37 точки, докато заралии остават на десета позиция с 32.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ПД) 0:3
0:1 Константинос Балоянис (22'), 0:2 Георги Николов (31'), 0:3 Георги Николов (52')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първи шанс за един от двата тима! Себастиан Вия опита пас от лявото крило към свой съотборник, но има сигнал за засада.
20' Страхотен шанс за Берое! Себастиан Вия изведе Джани Политино, но ударът му бе спасен от вратаря на Ботев (Пловдив).
22'  ГОООООЛ за Ботев (Пловдив)! Константинос Балоянис получи топката след контраатака от Емануел Уме и промуши топката межди краката на вратаря.
31'  ГОООООООЛ за Ботев! Георги Николов засече центриране от десния фланг и се разписа с глава - 2:0.
45+1' Възможност за Ботев! Дамян Йорданов опита удар след пас на Себастиан Вия, но не създаде опасност за вратата на съперника.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50' Резервата Роналдо Камара стреля силно от средна дистанция, но Хидайет Ханкич спаси уверено.
52'  ГОООООЛ за Ботев! Емануел Уме проби по левия фланг и пусна топката успоредно на голлинията, където дебнеше Георги Николов - 3:0.
54'   Какъв пропуск на Берое! Изстрел на Себастиан Вия бе отразен, а при добавката на Вини Трибуле, Николай Минков изчисти на крачка от голлинията.
60' Шут на Ивелин Попов от фаул, но топката мина над вратата на Берое.
80' Ивелин Попов изведе Самюел Акере сам срещу Артур Мота, но ударът на резервата беше много слаб.
90+3' Край на мача!

БероеБЕРОЕ: 1. Артур Мота, 4. Франко Рамос , 5. Лучиано Скуадроне (76'  25. Муса Диало), 6. Джорди Говеа (К) (62' 15. Енцо Еспиноса) , 10. Джани Политино (46'  9. Франциско Сагардия), 14. Викторио Вълков, 19. Карлос Алгара , 20. Сегундо Пачаме (46'  98. Ронадо Камара), 21. Дамян Йорданов (46'  11. Уерик Каетано), 22. Себастиян Вия, 91. Вини Трибуле
Резултати: 23. Родриго Ачинели, 7. Федерико Санети, 18. Хуан Саломони, 24. Стефан Гаврилов
Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими (52' 16. Самуел Акере) , 10. Ивелин Попов (К), 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов  (66'   6. Дилан Мартенс), 31. Уме Емануел (87' 4. Ехидже Укаки) , 38. Константинос Балоянис , 79. Атанас Чернев, 93. Георги Николов (87'  14. Фаустас Степонавичус)
Резултати: 32. Матвей Игонен, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 43. Мирослав Георгиев, 44. Бисер Бонев
Старши треньор: Душан Керкез

Съдия: Стоян Арсов
Стадион: "Берое", Стара Загора
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР