ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Какви са прогнозите на Станислав Станков и Георги Младенов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ може да видите - ТУК!

Лудогорец победи Берое с 2:0 като гост в Стара Загора в двубой от 22-ия кръг на efbet Лига и поведе в класирането.

Срещата започна с натиск на разградчани, а в основата на всички опасности в първите минути беше Тодор Неделев. Резултатът бе открит в 24-ата минута от Сон, който стигна до отбита топка и я насочи във вратата за 1:0.

Десет минути по-късно Руан Крус получи топката пред наказателното поле на Берое и се разписа, но попадението му бе отменено заради засада.

Домакините стигнаха до първата си голова възможност пет минути преди края на първата част, но Уерик Каетано не успя да преодолее Падт. Минути по-късно и Себастиан Вия стреля към вратата на Лудогорец, но вратарят се справи.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Втората част стартира с комична проява на вратаря на заралии Родриго Ачинели, който излезе да избие топката извън наказателното си поле, но след рикошет, я спря с ръка.

След малко повече от час игра Руан Крус удвои резултата със силен удар под гредата от границата на наказателното поле, след като пое отбита топка (2:0).

Минути по-късно националът Ивайло Чочев се появи като резерва и направи официалния си дебют за разградчани след трансфера от ЦСКА 1948.

До края двата тима направиха поредица смени, което допълнително накъса играта. В последните минути Берое опита няколко удара към Падт, но не затрудни стража на разградчани.

Лудогорец поведе в класирането, след като се изравни по точки с Черно море, но има предимство от успех с 3:1 в предишния им мач. Берое е на 10-а позиция с 22 точки, колкото има и 11-ият Славия.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Сон (24'), 0:2 Руан Крус (63')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
8' Шанс за Лудогорец! Тодор Неделев центрира остро, Ачинели излиза и боксира топката.
9' Отново Неделев центрира, но бранителите на домакините се справиха.
19' Тодор Неделев шутира от дистанция, топката излиза в корнер.
24'  ГООООЛ за Лудогорец! Сон достигна до топката вляво от вратата и я насочи в мрежата за 1:0.
35'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Лудогорец! Рик Джонатан намери Руан Крус в половината на Берое, той пое топката и завърши с точен удар. Попадението му обаче бе отменено заради засада след сигнал от ВАР.
40' Първа възможност за Берое! Уерик Каетано стреля от малък ъгъл вляво от вратата, но Падт спаси.
45+1' Нов изстрел на Берое! Себастиан Вия шутира, но без проблем за Падт.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' Вини Трибуле опита атрактивна странична ножица в полето на Берое, но защитник на Лудогорец блокира опита му.
46'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Вратарят на Берое Родриго Ачинели опита да изчисти топката, прати я в тялото на Руан Крус, след което  спря с ръка извън наказателното си поле.
49' Тодор Неделев стреля от фаул, но прати топката малко над напречната греда.
63'  ГОООООЛ за Лудогорец! Руан Крус пое отбита топка на границата на наказателното поле и със силен удар я прати под гредата!.
70'  Спречкване между Себастиян Вия и Бърнард Текпетей в средата на терена, което завършва с жълти картони и за двамата.
85' Хубав удар от фаул на Себастиан Вия, но право в ръцете на Падт.
87' Хавиер Силво също опита да затрудни Падт, но не успя.
90+3' Край на мача.

БероеБЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели  - 14. Викторио Вълков, 4. Франко Минго (К) , 6. Жорди Говеа  (65'  7. Федерико Санети), 15. Енцо Еспиноса, 19. Карлос Алгара  (77' 8. Хавиер Силго), 20. Сегундо Пачаме , 22. Себастиан Вия , 10. Джани Политино (65'  18. Хуан Пабло Саломони), 91. Вини Трибуле (77'  ,21. Дамян Йорданов) 11. Уерик Каетано (48'  1. Артур Гарсия Да Мота)
Резерви:  98. Роналдо Камара, 12. Темитопе Акинжогунла, 24. Стефан Гаврилов
Tреньор: Хосе Луис Ачиари

Лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт – 16. Аслак фон Витри (80'   5. Георги Терзиев), 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон  – 8. Клод Гонзалвеш  (65'  18. Ивайло Чочев), 6. Якуб Пьотровски (К), 88. Тодор Неделев – 37. Бърнард Текпетей  (75'  90. Спас Делев), 99. Руан Крус  (65'  9. Квадво Дуа), 7. Рик Джонатан (65'  77. Кайо Видал)
Резерви: 12. Симон Слуга, 4. Динис Алмейда,, 30. Педро Нареси, 21. Рай Насименто
Треньор: Георги Дерменджиев

Съдия: Георги Гинчев
Стадион: "Берое", Стара Загора
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР