Ботев (Пловдив) победи Берое (Стара Загора) с 1:0 като гост в Битката за Тракия от 12-ия кръг на efbet Лига и се изравни по точки с лидера Левски на върха в класирането. Гола вкара Кристиан Нвачукву в 38-ата минута, когато промуши топката между краката на вратаря.

Берое, който записа трето поредно поражение, остава с 10 точки в актива си, като воденият от Хосе Луис Ачиари тим се намира на 8-мо място във временното класиране. Ботев пък събра 16 точки, колкото има и лидерът Левски, но „канарчетата“ остават на 2-ро място с по-лоша голова разлика.

Първата опасност в Битката за Тракия бе пред вратата на "канарчетата" в 8-ата минута, когато Франсиско Сагардия отправи мощен удар от средна дистанция, но Ханс Кристиан Бернат отрази.

Исмаел Ферер изведе Винисиус Белоти, който напредна с топката и стреля от границата на наказателното поле на Ботев в 16-ата минута. Ударът на футболиста на Берое бе твърде слаб и не затрудни Бернат, който улови.

След разбъркване в наказателното поле на Берое в 25-ата минута, Константинос Балоянис стреля от воле, но твърде неточно.

В 30-ата минута нападателят на домакините Франсиско Сагардия се свлече на тревата без съприкосновение със съперник, явно стъпил накриво. След като лекарите му оказаха лекарска помощ, той бе изнесен на терена с носилка и вместо него влезе Хуанка Пинеда.

Кристиан Нвачукву комбинира на двойно с Янис Карабельов, след което стреля от малък ъгъл в 36-ата минута, но Артур Мота съумя да скъси ъгъла и да отрази.

Ботев успя първи да поведе в Битката за Тракия в 38-ата минута. Ивелин Попов комбинира с Антонио Перера, който по отличен начин изведе Кристиан Нвачукву зад гърба на Ойер Сариеги, след което крилото на "канарчетата" пусна топката между краката на Артур Мота, за да даде аванс на своя тим в дербито от 12-ия кръг.

В първия четвърт час от втората част битката в средата на терена преобладаваше пред чистите голови положения.

Енцо Еспиноса получи топката по лявото крило в 64-ата минута, след което навлезе навътре и отправи първия удар за второто полувреме. Стражът на гостите обаче внимаваше и съумя да отрази.

Нвачукву отне топката от Сегундо Пачаме в средата на терена и напредна през средата в 70-ата минута, за да отправи мощен удар, който обаче бе отразен от Артур Мота.

Берое пропусна златна възможност да изравни в 78-ата минута, когато Исмаел Ферер центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Хунка Пинеда засече с глава, но прати топката на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Ханс Кристиан Бернат.

Две минути по-късно Франсиско Политино стреля директно от пряк свободен удар от добра позиция, но прати топката над напречната греда.

Ботев остана с човек по-малко на терена в 86-ата минута, когато капитанът на "канарчетата" Ивелин Попов получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противник.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ПД) 0:1

0:1 Кристиан Нвачукву 38

Най-интересното по минути:

1 - Начало на мача
8 - Франсиско Сагардия отправи мощен удар от средна дистанция, но Ханс Кристиан Бернат отрази.
33 - Сагардия се свлече на тревата без съприкосновение със съперник, явно стъпил накриво. След като лекарите му оказаха лекарска помощ, той бе изнесен на терена с носилка и вместо него влезе Хуанка Пинеда.
36 - Кристиан Нвачукву комбинира на двойно с Янис Карабельов, след което стреля от малък ъгъл, но Артур Мота скъси ъгъла и отрази удара.
38 - ГОЛ ЗА БОТЕВ (ПД)! Капитанът Ивелин Попов комбинира с Антонио Перера, който отлично изведе Кристиан Нвачукву зад гърба на Ойер Сариеги, след което крилото пусна топката между краката на вратаря.
45+3 - Край на първата част

-------------------------------------

46 - Начало на второто полувреме
64 - Енцо Еспиноса получи топката по лявото крило, след което навлезе навътре и отправи първия удар за второто полувреме. Стражът на гостите обаче внимаваше и съумя да отрази.
70 - Нвачукву отне топката от Сегундо Пачаме в средата на терена и напредна през средата, за да отправи мощен удар, който обаче бе отразен от Артур Мота.
78 - Исмаел Ферер центрира в наказателното поле на Ботев, където Хунка Пинеда засече с глава, но прати топката на сантиметри от левия страничен стълб на вратата.
86 - Капитанът на "канарчетата" Ивелин Попов получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противник.
90+4 Край на мача и победа за Ботев (Пд)

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги (62 - 15. Енцо Еспиноса), 3. Хуан Пабло Саломони (к), 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги, 8. Сегундо Пачаме (90+2 - 22. Мирослав Георгиев), 19. Карлос Алгара, 11. Исмаел Ферер, 21. Алберто Салидо (62 - 10. Франсиско Политино), 12. Винисиус Белоти (46 - 23. Кевин Сейхас), 7. Франсиско Сагардия (33 - 17. Хунка Пинеда)
Резерви: 96. Рубен Рендейро, 10. Франсиско Политино, 15. Енцо Еспиноса, 17. Хуанка Пинеда, 18. Стилян Русенов, 20. Мануел Монселио, 22. Мирослав Георгиев, 23. Кевин Сейхас
Треньор: Хосе Луис Ачиари

БОТЕВ (ПД): 1. Ханс Кристиан Бернат, 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис, 28. Янис Карабельов (82 - 88. Ален Корошец), 20. Антонио Перера, 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов (к), 40. Кристиан Нвачукву (90+4 - 21. Никола Илиев), 99. Алекса Мараш (75 - 91. Вини Трибуле)
Резерви: 32. Матвей Игонен, 21. Никола Илиев, 30. Кристиан Каси, 41. Дамян Йорданов, 43. Габриел Златанов, 44. Костадин Татаров, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле
Треньор: Душан Керкез