ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Берое победи с убедителното 6:2 Атлетик (Куклен) в контролна среща, играна на тренировъчния терен над стадион „Берое“. Точни за тима нa Хосе Луис Ачиари бяха Франсиско Политино, Вини Трибуле, Дамян Йорданов, Себастиан Вия, както и новите попълнения Роналдо Камара и Федерико Санети, който е племенник на легендата на Интер Хавиер Санети.

В четвъртата минута Вини Трибуле пропусна да открие резултата. Три минути след това Себастиан Вия центрира от корнер, а Хуан Пабло Саломони засече с глава, но встрани от левия страничен стълб на вратата на гостите, пазена от Владислав Димитров. Малко след това завърналият се от Лацио Дамян Йорданов стреля от трудна позиция, но над напречната греда.

В 17-ата минута Сегундо Пачаме изведе Вини Трибуле сам срещу вратаря, но камерунският нападател стреля слабо в ръцете на Димитров.

Берое поведе с 1:0 в 18-ата минута. Вия получи много пространство в наказателното поле на съперника, след което пусна на празна врата на Политино, който реализира.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Съдията свири дузпа за гостите от Куклен в 19-ата минута за нарушение на Темитопе Акинжогунла срещу Рангел Игнатов. Последният стреля вдясно от бялата точка, а Родриго Ачинели се хвърли вляво - 1:1.

Себастиан Вия центрира от корнер в наказателното поле на Куклен в 29-ата минута, Саломони стреля с глава, но Димитров спаси. Берое поведе с 2:1 в 30-ата минута. Трибуле получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на гостите, напредна и този път не пропусна да вкара.

В 44-ата минута Вия отне топката от играч на Атлетик и пусна перфектен пас към Дамян Йорданов, който сам срещу Димитров стреля покрай него, пращайки топката във вратата му - 3:1.

В началото на втората част в игра се появиха Артур Мота, Станислав Йовков, Лучиано Скуадроне, Стефан Гаврилов и Федерико Санети на местата на Родриго Ачинели, Хуан Пабло Саломони, Франко Минго, Сегундо Пачаме и Франсиско Политино.

В 47-ата минута новото попълнение Темитопе Акинжогунла центрира в наказателното поле, а Трибуле стреля с глава над напречната греда.

В 51-ата след консултация между съдиите Берое получи дузпа за нарушение срещу Трибуле. Вия я изпълни, пращайки топката в средата на вратата за 4:1.

Футболистите на Ачиари поведоха с 5:1 в 54-ата минута. Еспиноса пусна много добър пас към Вия, който напредна, влезе в наказателното поле, но вместо да стреля подаде на Федерико Санети, който беше сам срещу вратаря и с удар под напречната греда опъна мрежата.

В 60-ата минута при домакините бяха извършени още смени. В игра се появи и Роналдо Камара, който е пред подпис с Берое. Влязоха още Илиян Стоянов, Стефанос Антониу, Александър Петров, Денислав Станчев и Хавиер Естебан-Силго.

Берое увеличи аванса си в 67-ата минута. Роналдо Камара отне топката в средата на терена, преодоля един играч, след което прехвърли вратаря и вкара в неофициалния си дебют за заралии - 6:1.

В 86-ата Лучиано Скуадроне сгреши при подаването към Мота, от което Иван Лазаров се възползва и вкара втори гол за тима от Югоизточната трета лига - 6:2.

Следващата контрола на Берое е на 31 януари срещу втородивизионния Марица (Пловдив).

Берое: Родриго Ачинели (45 – Артур Мота), Темитопе Акинжогунла (60 – Илиян Стоянов), Франко Минго (45 – Лучиано Скуадроне), Хуан Пабло Саломони (45 – Станислав Йовков), Енцо Еспиноса (60 – Стефанос Антониу), Карлос Алгара (60 – Александър Петров), Сегундо Пачаме (45 – Стефан Гаврилов), Франсиско Политино (45 – Федерико Санети), Дамян Йорданов (60 – Роналдо Камара), Себастиан Вия (60 – Хавиер Естебан Силго), Вини Трибуле (60 – Денислав Станчев)

Атлетик (Куклен): Владислав Димитров, Мартин Иванов, Никола Данчев, Юлиян Романов, Янко Гюзелев, Сердарски, Калоян Панов, Алекс Колев, Иван Лазаров, Рангел Игнатов, Мирослав Манев

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024