Юношите на "Ботев" (Пловдив) (родени 1996 г.) разбиха с 9:1 Брестник (набор 1995) в контролна среща. Двубоят се игра на стадиона в село Оризаре.

През първата част мачът бе равностоен и на полувремето резултатът бе 1:0 за "канарчетата". На почивката треньорите на двата отбора направиха множество смени и това се отрази на играта. През вторите 45 минути "жълто-черните" бяха абсолютни господари на терена и заслужено вкараха 8 гола във вратата на Брестник.

Хеттрик за пловдивчани записа Никола Марин, 2 гола вкара Атанас Паскалев, а по едно попадение добавиха Гери Димитров, Серкан Юсеин, Илиян Кочев и Васил Кирков.

Стартовият състав на "Ботев" (Пд): Мартин Димитров, Динко Шопов, Самер Алхусейн, Мартин Атанасов, Илия Георгиев, Владимир Айтов, Калин Петров, Серкан Юсеин, Гери Димитров, Емил Камберов, Наско Милев.

Следващата контрола на "канарчетата" е в събота в Стара Загора срещу Берое.