Лудогорец успя да победи ЦСКА с минималното 1:0 в дербито на 6-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в сблъсъка на стадион "Лудогорец Арена" в Разград реализира Марселиньо в 75-ата минута. В 71-ата домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Мирослав Иванов, но въпреки това успяха да вкарат на Томаш Черни и да вземат трите точки.

За шампионите това е шеста поредна победа от началото на новото първенство, в което те защитават историческата си първа титла. След успеха над "армейците" Лудогорец е с пълен актив от 18 точки, колкото има и "Левски", победил с 2:0 по-рано днес Пирин (Гоце Делчев). "Сините" обаче оглавяват класирането след 6-ия кръг, тъй като са вкарали с един гол повече от тима на Ивайло Петев. ЦСКА пък претърпя втората си загуба от началото на новото първенство и с актив от 8 точки остава в средата на таблицата.

На загрявката преди двубоя контузия получи Любомир Гулдан, което принуди Петев да прави промени в титулярния си състав в последния момент. Заради травмата на основния бранител на домакините от първата минута срещу ЦСКА започна Теро Мантула, който обаче изигра много силни 90 минути и оправда гласуваното му "на пожар" доверие.

В началото играта беше равностойна и без сериозни положения пред двете врати. В 9-ата минута Антон Карачанаков отправи крайно неточен удар към Иван Чворович. В 14-ата домакините бяха близо до откриване на резултата. Марселиньо отне топката, центрира към Емил Гъргоров, който засече с глава, Томаш Черни обаче действа на висота и успя да избие в корнер. Малко по-късно и Марселиньо пробва мерника си, но неточно.

В 33-ата минута Абел Анисе обстрелва Чворович, като топката профуча покрай лявата греда.

В 40-ата Карачанаков отнесе здраво конско от Стойчо Младенов, който го скастри за няколко грешни решения, при които загуби елементарно топката, и то след предпоставка за сериозни атаки.

ЦСКА започна по-активно второто полувреме, но до чисто голово положение пред Чворович не се стигна. В 56-ата минута Пламен Крачунов сгреши, Марселиньо му отне топката, след което подаде на Иван Стоянов, но бранителят на ЦСКА поправя грешката си и изби в корнер.

Малко след 60-ата минута по трибуните се случиха неприятни сцени. Хора от агитката на ЦСКА запали няколко факли и ги хвърли по публиката на домакините.

В 71-ата Лудогорец остана с 10 човека. Съдията Георги Йорданов изгони Мирослав Иванов за симулация, показвайки му втори жълт картон. Това обаче не прекърши домакините, които 4 минути след това стигнаха до откриването на резултата. Марселиньо се разписа, след като получи топката от Йордан Минев в близост до точката за изпълнение на дузпа, като стреля неспасяемо, наказвайки Черни - 1:0.

Гостите пробваха бързо да изравнят. Първо Карачанакав стреля опасно от малък ъгъл, но Чворович изби в корнер, а след неговото изпълнение Александру Пакурар изпрати топката в аут. Стойчо Младенов извърши всичките си смени, пускайки на терена Присо, Тенгариня и Сержиньо. И свежата кръв обаче не промени резултата и ЦСКА отново си тръгна победен от Разград. Както е известно, "армейците" отстъпиха с 0:1 и в последния кръг на миналото първенство, когато в Разград се решаваше кой да бъде шампион. Попадението тогава реализира Мирослав Иванов, който обаче тази вечер не завърши мача, тъй като беше изгонен от рефера Георги Йорданов. Около съдията се шумеше доста през седмицата, но той оправда гласуването му доверие и ръководи авторитетно дербито на 6-ия кръг на "А" група.

Дебют за Лудогорец направи най-новото попълнение Роман Безяк. Младият словенски нападател се появи на терена срещу ЦСКА в 81-ата минута, когато замени героя на вечерта Марселиньо. За ЦСКА пък дебют в "А" група направи Михаил Венков, който започна титуляр в Разград. През второто полувреме първи минути с екипа на "червените" записа и Бернардо Тенгариня.

Мачът по минути - ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1:0
1:0 Марселиньо (75)
ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 33.Теро Мантула, 80.Жуниор Кайсара, 18.Светослав Дяков, 8.Станислав Генчев, 73.Иван Стоянов (71-99.Франк Гела), 84.Марселиньо (81-9.Роман Безяк), 22.Мирослав Иванов, 23.Емил Гъргоров (86-14.Мичел Бургзорг)
Резерви:
1.Урош Голубович, 4.Любомир Гулдан, 20.Шоко, 14.Мичел Бургзорг, 99.Франк Гела, 11.Жуниор Кишада, 9.Роман Безяг
Треньор: Ивайло Петев

cska.JPG

ЦСКА: 12.Томаш Черни, 4.Михаил Венков, 66.Пламен Крачунов, 19.Апостол Попов, 11.Иван Бандаловски, 5.Тодор Янчев (77-99.Нджонго Присо), 8.Лукас Саша, 17.Aбел Анисе (77-10.Сержиньо), 20.Александру Пакурар (62-24.Бернардо Тенгариня), 29.Тасио, 71.Антон Карачанаков
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 10.Сержиньо, 16.Нилсон Антонио, 24.Бернардо Тенгариня, 25.Ангел Грънчов, 55.Илияс Кириакидис, 99.Нджонго Присо
Треньор: Стойчо Младенов