Монтана победи с 1:0 Славия в мач от 29-ия кръг на "А" група. Това бе седма загуба в последните осем мача за "белите", които играха с човек повече близо 40 минути. Причината бе, че Георги Иванов от домакините получи червен картон за игра с ръка на голлинията. При ситуацията в 53-ата минута съдията Станислав Ставров отсъди дузпа, която Мартин Кушев не успя да реализира, пращайки топката в напречната греда.

Победното попадение за Монтана реализира резервата Николай Домакинов в 79-ата минута. Йордан Тодоров центрира от корнер, защитникът се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на Стефано Кунчев.

Така Славия записа поредния си слаб мач в "А" група, а в сряда на избраниците на Емил Велев предстои финал за Купата на България срещу ЦСКА. Сблъсъкът за трофея е от 19:00 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Заради днешната загуба на "Огоста" Славия се свлече на 11-ото място в "А" група с 32 точки, колкото има и Монтана, изкачил се на 10-ата позиция. /БЛИЦ

МОНТАНА - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Николай Домакинов (79)

Срещата по минути
5 - Виктор Генев центрира в наказателното поле на Монтана, защитник на домакините успява да избие топката преди Мартин Кушев да играе с нея.
40 - smqna.jpg Принудителна смяна за домакините. Получилият контузия Георги Мечечиев е заменен от Йордан Тодоров.
45 - Продължението е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

53 - ДУЗПА! След центриране от корнер, Мартин Кушев нанесе удар със задна ножица, а Георги Иванов игра с ръка на голлинията.
54 - Мартин Кушев пропуска да се разпише от бялата точка, пращайки топката в напречната греда.
57 - smqna.jpg Нападателят на Монтана Атанас Чипилов отстъпва мястото си на Николай Домакинов.
79 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Монтана! Николай Домакинов бележи с глава след центриране на Йордан Тодоров.
90 - Край на мача. Монтана победи Славия с 1:0.