Хебър успя да нанесе сериозно поражение като гост на Етър с резултат 4:2 в пореден двубой от третия кръг на Втора Лига.

Евгени Игнатов беше точен на два пъти през първото полувреме. Живко Петков направи резултата класически за Хебър, а Кольо Станев и Мартин Петков успяха да върнат "болярите" в мача. Тодор Чаворски вкара последното попадение в мача, за да узакони успеха на пазарджийклии.

В друг двубой Септември (София) спечели с 4:2 като домакин на Спартак (Варна). Срещата на стадиона в Драгалевци предложи хубав футбол, голове, като на трибуните имаше и петнайсетина запалянковци на варненските "соколи".

Резултатът откри Айкут Рамадан, който засече центриране на Кристиян Пешов в 38-ата минута - 1:0 за Септември. В 59-ата минута самият Пешов се разписа с хубав изстрел от около 17-18 метра. Само след 120 секунди Атанас Кабов направи 3:0 за домакините след великолепен пробег през почти целия терен. В 64-ата минута Марио Илиевски направи 4:0 след грешка на вратаря на Спартак Нисторов.

Към края гостите от Морската столица се събудиха и реализираха два бързи гола - Владислав Мирчев от дузпа и Даниел Начев оформиха крайния резултат.