Фаталният 13 кръг от първенствата в двете Елитни групи не започна по най- добрия начин за юношите на Пирин (Благоевград). На терена в село Рилци възпитаниците на треньора Васил Петров загубиха от Локомотив (Пловдив) с 0:1. Първото полувреме бе равностойно и без сериозни опасности пред двете врати. След почивката футболистите предложиха повече емоции на зрителите, пише struma.com.

В 45 минута Кирил Дамбов пропусна сам срещу вратаря на гостите, и пропиля най- чистото положение за Пирин. Седем минути преди края смърфовете вкараха единствения гол в мача, а негов автор бе Християн Петров. След последния съдийски сигнал червения цвят на картона видяха Асен Крушовски от Пирин и Иван Караиванов от Локомотив. Малко по- късно батковците на Пирин върнаха усмивките по трибуната. "Орлетата" надиграха Берое с 2:1 в мач от Елитната група до 19 години.

И драмата бе оставена за второто полувреме. В рамките на четири минути орлетата вкараха два гола. Христо Младенов откри от дузпа, а по – късно от пряк свободен удар точен бе Викторио Везаров. Същият футболист получи червен картон в 65 минута, а беройци това и чакаха. В 85 минута те успяха да върнат едно попадение чрез Йоан Атанасов, но до равенството не успяха да стигнат. В петминутното продължение дадено от съдията заралии на два пъти пропуснаха от непосредствена близост. Пирин- Берое 2:1 и трите точки останаха в Благоевград.