За разлика от представителния тим на Черноморец, който направи - 0:0 с Монтана, дублиращият спечели с 3:0 като гост. Успехът беше първи за отбора на чужд терен.

Младите „акули” наложиха пълно превъзходство в мача от 8-мия кръг на дублиращата група и само малшансът им попречи да поведат в резултата още до почивката. Гостите сътвориха истински сериал от пропуски, а на два пъти топката срещна гредите след удари на Цвятко Петков и Васил Тачев. Логичното се случи през второто полувреме. В 58-ата минута Крум Стоянов проби по левия фланг и центрира, а Тачев хладнокръвно засече кълбото в мрежата. В 65-ата минута 14-годишният Станислав Дрянов изработи дузпа, реализирана от Стоянов. Само след 2 минути Тачев нокаутира Монтана с гол-близнак на първия за 0:3.

„Оставихме отлични впечатления. Много съм доволен от старанието на момчетата. 3:0 беше най-малкият резултат, с който домакините можеха да се отърват”, коментира старши треньорът Владо Стоянов. Освен 14-годишният Дрянов, участие в мача взе и връстникът му Стоян Калпакчиев./БЛИЦ

8.ЦСКА              6    2   3   1   13:11    9
9.Миньор (Пк)       7    3   0   4   23:24    9
10.Черноморец       7    3   0   4    9:11    9
11.Локо (Сф)        7    2   2   3   16:21    8
12.Берое            6    2   1   3   10:10    7
13.Спортист (Своге) 7    2   1   4    9:13    7
14.Монтана          8    1   2   5    9:17    5
15.Локо (Мз)        7    1   2   4    8:17    5
16.Ботев (Пд)       7    0   0   7    7:34    0