Ботев (Пловдив) започна с равенство контролните си мачове от лагера в Турция - 1:1 с Радник (Сурдулица) в проверка, състояла се в Белек. Попадението за "жълто-черните" реализира юношата Станислав Шопов. 16-годишният талант отбеляза в 78-ата минута. Тодор Неделев даде хубав пас в коридор на Филип Филипов, който центрира към зоната на дузпата за Шопов, който засече топката с десния крак и я изпрати в мрежата за 1:1.

Преди това Игор Златанович беше открил резултата за деветия в класирането на сръбския елит.

16-годишният Станислав Шопов дори можеше да направи пълен обрат в  последната минута, когато с удар от фаул изпрати топката малко встрани от вратата на Радник.

Утре Ботев ще мери сили с Пяст Гливице от Полша.

В контролата с Радник (Сурдулица) Николай Киров заложи на Иван Чворович на вратата, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов и Филип Филипов в защита, Радослав Терзиев в ролята на опорен халф, Лъчезар Балтанов и Васил Шопов с по-офанзивни функции, Тодор Неделев и Антон Карачанаков по фланговете и Антонио Вутов на върха на атаката.