16-годишният Борислав Дончев реализира първия си гол за мъжкия отбор на Марица. Юношата на клуба беше точен за крайното 6:0 срещу Димитровград. Maчът бе от 17-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Дончев вкара хладнокръвно от дузпа в 90-ата минута. 16-годишният атакуващ играч влезе на смяна в 57-ата минута и демонстрира добрите си качества до края на срещата.

Преди това точни във вратата на Димитровград бяха Георги Георгиев на два пъти, Даниел Спасов също с две попадения, както и Джунейт Узунов.

Марица, воден от треньора Борислав Караматев, ще зимува на второто място с 40 точки, колкото има и Загорец. Тимът от Нова Загора загуби с 0:1 гостуването на Созопол, който оглави класирането с 41 точки.