Етър победи с 1:0 Вихрен в страхотен за нивото на "Б" група мач. Домакините измъкнаха трите точки след успех с 1:0 за радост на близо 3000 души по трибуните на стадион "Ивайло". Въпреки горещото време и напрежението от първия отговорен мач, етърци и съперникът им предложиха високо темпо на игра, като двата отбора създадоха общо до почивката 14 голови положения.

Благой Наков принуди на два пъти вратаря Венци Димитров да избива блестящо, а удар от фаул отправи Светльо Георгиев. След 10-ата минута домакините притиснаха съперника в собствената му половина. Първо Гайдаров стреля опасно, но топката мина до десния стълб, после Аврионов от фаул би над гредата. Центриране на Трифонов бе боксирано от вратаря в корнер, а отново Симеонов парира два удара на Кънев.

В 30-ата минута обаче Кирил Андреев направи дълъг рейд и влезе в пеналта, където бе съборен от Христов. Реферът Радослав Станев отсъди дузпа, но силният удар на Благой Наков в десния ъгъл бе блестящо отразен от Венци Димитров.

До почивката Вихрен записа още един опасен шут на М. Петров до левия стълб, но отборът, който се развихри, бе Етър, пише sport-vt. Сигнал за щурма бе остър удар на Лапантов до гредата, а в 35-ата минута Харлов намери Аврионов, който технично изведе Кънев, но ударът му от въздуха бе избит в корнер.

Още при следващата атака мощни удари на Аврионов и Лапантов от упор срещнаха телата на защитници пред голлинията. В самия край на това изключително полувреме майсторски изстрел на Трифонов бе изваден акробатично от Симеонов в корнер.

През втората част Етър продължи да атакува, а гостите – да залагат на контри, но те вече не бяха толкова остри. Треньорът Арнаудов тръгна "ва банк", като направи и трите си смени наведнъж. Генов и Петров замениха дебютиралите Харлов и Лапантов, а Джайеоба влезе на мястото на Аврионов. Веднага след това падна и голът. В 64-ата минута Генов центрира от корнер, топката бе избита обратно към него и след повторното му центриране Петър Ванков с глава прати топката в мрежата – 1:0, хвърляйки в екстаз публиката на стадион "Ивайло".

До края умората си каза думата, грешките зачестиха, но Етър продължи да търси втори гол. Трифонов и Генов стреляха покрай вратата, както и Джайеоба. В 77-ата минута реферът свири фаул за гостите на границата на пеналта, но Наков би в аут. До края имаше още три чисти положения за "виолетовите". Кънев и Джайеоба изскочиха срещу вратаря, но от малък ъгъл Кънев не можа да подаде добре и Симеонов пресече паса. В 85-ата минута миг преди Джайеоба да вкара от самата голлиния защитник изби в корнер, а при нова атака нигериецът реши да играе сам, вместо да подаде на двама свободни съотборници.

Вихрен от своя страна не спря да търси изравняване до самия край, но главно чрез центрирания в пеналта, при които "виолетовата" отбрана и вратарят удържаха положението. Така в мач с много заряд, напрежение и голови възможности Етър изкова ценна победа, която му даде летящ старт в първенството. /БЛИЦ