Лидерът във Втора лига Етър успя да спечели с 3:2 гостуването си на ЦСКА II на стадион "Българска армия". Успехът направи аванса на "виолетовите" на върха вече 5 точки, след като основните конкуренти се провалиха – Септември завърши само 1:1 с Царско село, а Витоша (Бистрица) отстъпи с 0:2 на Локомотив (София).

„Виолетовите” направиха втори пореден луд мач на чужд терен, но за разлика от гостуването си във Враца, където допуснаха изравняване в 95-ата минута, на "Армията" удържаха преднината си и заслужено ликуваха.

Мачът започна отлично за гостите от Велико Търново. Още във 2-ата минута Тихомир Кънев откри резултата, след като направи двойно подаване с Цветомир Тодоров и се разписа с удар от границата на наказателното поле. Малко след това отново Кънев стреля до гредата. Домакините отговориха с шут на Милчо Ангелов до вратата, а в 22-ата минута можеше да стане и 0:2. Защитник допусна груба грешка и топката попадна у Кънев сам срещу вратаря, но Александър Конов успя да спаси.

После ЦСКА II наложи превес, който продължи чак до почивката и донесе доста положения пред вратата на Етър. В 25-ата минута удар на Милчо Ангелов бе спасен, а добавката на Тонислав Йорданов мина встрани. Малко след това Красимир Станоев стреля от пряк свободен удар в ъгъла, но вратарят Акалски изби топката. Нов удар на Йорданов мина над гредата, но гол все пак падна, и то в даденото двеминутно продължение, когато с далечен удар се разписа Никола Колев – 1:1.

Втората част започна с опасен удар на Тони Йорданов, изваден от Акалски в корнер. Станислав Генчев засили атаката, като пусна Иван Петков на мястото на Галин Ташев. Само след три минути Петков се разписа – той бе изведен от Иван Стоянов отдясно и с хубав удар направи 1:2. Само 4 минути по-късно равенството беше възстановено след невероятен прехвърлящ удар от тъчлинията на Тонислав Йорданов - 2:2.

Веднага след това Кънев вкара ново попадение, но то бе отменено поради засада. После двата отбора заформиха здрава битка в централната част и положенията пред вратите се разредиха. Щастливият миг за гостите дойде в 81-ата минута, когато влезлият на мястото на Кънев ветеран Тодор Колев отбеляза ценното попадение. 37-годишният бивш нападател на Левски получи топката от фаул и от малък ъгъл вкара - 2:3.

В края на триминутното добавено време пък нервите взеха връх, след като първо бе изгонен треньорът на домакините Светослав Тодоров, а после и капитанът на ЦСКА II Красимир Станоев.

Съставът на ЦСКА II: 30. Александър Конов, 2. Иван Турицов, 3. Пламен Гълъбов, 16. Петър Витанов, 4. Ангел Лясков, 8. Никола  Колев, 6. Красимир Станоев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Милчо Ангелов, 7. Румен Руменов, 18. Георги Търтов

Съставът на Етър: Акалски, Кременлиев, Иванов, Скерлев, Ташев (55 Петков), Ст. Генчев, Ивайлов (70 Яв. Генчев), Атанасов, Тодоров, Стоянов, Кънев (66 Колев)

ВТОРА ЛИГА - 26 КРЪГ

30 април, неделя, 17:00 часа:

Банско - Оборище 0:0

Несебър - Спартак (Плевен) 3:1

1:0 Костов (14), 2:0 Карадайъ (38), 3:0 Карадайъ (52), 3:1 Радев (72)

Царско село - Септември 1:1
0:1 Галчев (10), 1:1 Диков (90)

Витоша - Локомотив (София) 0:2
0:1 Орачев (14), 0:2 Зюмбюлев (35)

ЦСКА II - Етър 2:3
0:1 Кънев (2), 1:1 Н.Колев (45), 1:2 Петков (58), 2:2 Йорданов (62), 2:3 Т.Колев (81)

Ботев (Гълъбово) - Ботев (Враца) 1:3
0:1 Смирнов (5), 0:2 Цолев (23), 0:3 Михайлов (39), 1:3 Халил (50)

От 18:00 часа
Созопол - Поморие 0:0

2 май 2017 г. (вторник) 17:00 ч.