Младежката формация на Литекс също не пожали Черно море и постигна убедителна победа с 4:2 като гост край морето, след като преди дни избраниците на Красимир Балъков отвяха "моряците" с 3:0 за "А" група.

Талантите на "оранжевите" дори водеха четвърт час преди края с категоричното 4:0, но в последните минути допуснаха домакините все пак да се разпишат. Със силна игра и два красиви гола от далечна дистанция се отличи халфът Реян Даскалов. Нападателят Георги Минчев добави едно попадение в 63-ата минута, точен след добра комбинация беше и Румен Руменов.

Това беше четвърта поредна победа за момчетата на наставника Евгени Колев, с която те натрупаха пълен актив от 12 точки и оглавиха временното класиране, като имат и мач по-малко от съперниците си в челото. Вторият Лудогорец е с 11 точки, третият Славия има 10, докато Черно море е с 5 в актива.