Банско спечели с 4:2 домакинството си на ЦСКА II. Срещата бе от 36-ия кръг на Югозападната трета лига.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на банскалии, водени от треньора Борислав Хазуров и от спортния директор Борис Галчев. Двата отбора си размениха по един гол, като този за домакините бе дело на капитана Костадин Слаев.

Втората част предложи истински голов трилър. Точен за 2:1 бе неостаряващият Владислав Златинов от дузпа, а след чудесен пробив и центриране на Шериф топката попадна в краката на Жоро Рошков, който елегантно изпрати топката в долния десен ъгъл на вратаря за 3:1.

За да бъде пълна драмата, в 85-ата минута гостите намалиха от бялата точка, но в добавеното време на мача Рошков изработи втора дузпа, която бе реализирана от 41-годишния Влади Златинов.

След успеха Банско е на 12-ото място с 44 точки, а ЦСКА II е втори със 74.

В следващия кръг банскалии гостуват на Витоша (Бистрица), а ЦСКА II се изправя срещу Левски II в отложен мач - в сряда (29 май) от 18:00 часа на "Герена".