Локомотив (Пловдив) записа трета загуба в лятната си подготовка. "Смърфовете" отстъпиха с 2:3 на грузинския шампион Зестафони в контролна среща в Австрия. Джаба Двали откри от пряк свободен удар в 9-ата минута. Четири минути по-късно Здравко Лазаров възстанови равенството, след като пое топката на центъра, проби по лявото крило и с елегантен удар се разписа за 1:1.

Последваха силни минути за грузинците, но в 26-ата минута бранителят Борис изби пред голлинията, а малко по-късно пазилият вратата на Локо (Пд) в днешната среща Жилбер Баия Н`Джема предотврати ново попадение в мрежата си.

Отново Двали в 54-ата минута даде преднина на Зестафони - 1:2. В 76-ата минута Бабунашвили отбеляза трети гол за грузинците.

В 80-ата минута Йордан Тодоров пропусна дузпа, но Илиян Йорданов беше точен при добавката за крайното 2:3.

Това беше четвърта проверка за селекцията на Емил Велев преди двубоите с холандския Витес в Лига Европа. В предишните мачове "смърфовете" загубиха с 1:3 от албанския Теута, завършиха 0:0 със сръбския Ягодина и бяха разгромени с 0:4 от Стяуа.

Утре Локо (Пд) се изправя срещу шампиона на Румъния ЧФР Клуж.

ЛОКО (Пд) - ЗЕСТАФОНИ (Грузия) 2:3
0:1 Двали (9), 1:1 Здравко Лазаров (13), 1:2 Двали (54), 1:3 Бабунашвили (76), 2:3 Илиян Йорданов (80)
Съставът на Локо (Пд): 12.Жилбер Баия Н`Джема, 2.Джереми Родригес, 66.Борис, 20.Саламастракис, 26.Ели Маркес, 3.Валери Георгиев, 4.Тодор Тимонов, 11.Даксон, 10.Сержиньо, 77.Здравко Лазаров, 99.Тасио (Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Николай Христозов, Драги Коцев, Илиян Йорданов, Стефанов, Спасов, Станислав Маламов, Кирил Котев)