Футболист, отдавна надхвърлил възрастта и на ветераните, се разписа за четвъртодивизионния ФК Калояново в пловдивската А областна група, съобщава Зоналният съвет на БФС в града.
54-годишният Николай Василков се разписа за своя тим Калояново при домакинството му на Атлетик (Куклен). Мачът бе от пловдивската “А” областна група и завърши 2:2. Василков вкара за 2:1 в 76 минута, но по-късно гостите отново стигнаха до равенство. Попадението на ветерана беше окачествено като знаменателно събитие. Според статистиката на ЗС на БФС в Пловдив въпросният играч е най-старият жив футболист, играещ в областните групи за мъже.
Американец пък се разписа в мач от Югоизточната “В” група. Става въпрос за 25-годишният Джейкъб Хелънкемп, който е откритие на треньора на Димитровград Митко Добрев. Джейкъб оформи крайното 6:0 срещу Металик (Сопот) от трета дивизия.