БЛИЦ потърси за право на отговор Адалберт Зафиров, който е треньор на “червените” юноши, родени 1992 година. Неговият тим загуби с 1:2 от Литекс четвъртфиналния мач за купата на България, а официалният сайт на ловчанлии написа, че Зафето е нападнал техен играч, а футболисти на ЦСКА са изпочупили съблекалнята. Предлагаме ви изявлението на Адалберт Зафиров:
“Не съм удрял, нито съм нападал играч на Литекс. Напротив, когато настана мелето в края на двубоя, техен футболист налетя на мен, а те имат наглостта да пишат в сайта си, че аз едва ли не съм гамен, престъпник и така нататък. Защо обаче там не е описано какво се случи на мача? Защо няма информация, че от 70-ата минута нататък ние бяхме с човек по-малко заради получен червен картон? Защо не е описана втората дузпа, отсъдена в последната минута – в 94-ата, когато нашият вратар изпревари техния нападател и хвана топката. Противникът се строполи на земята и съдията отсъди дузпа, довела по победния им гол, с който те спечелиха с 2:1. Иначе при равенство щеше да се стигне до изпълнение на дузпи. А предния ден набор 94 победи след единайсет метрови наказателни удари Литекс. Тази загуба ги изнерви и г-н Яръмов, единият от шефовете на ловешката футболна школа, явно е взел мерки за мача между родените през 1992 година юноши. Кажете ми как ще се развие психиката и представата на тези момчета, които скоро ще навлязат в мъжкия футбол, след като отсега виждат по какъв начин се печели на терена. Виждат скандално съдийство, ощетяване, което ги разбива. Лошото е, че не само професионалният ни футбол е пълен с такива проблеми. Те са навсякъде и на всички нива – от юношите старша до децата. След края на мача аз на влязох в съблекалнята. Отидох в кафето, а оттам се качих в автобуса. Тогава дойдоха при мен представители на Литекс, които ми съобщиха, че съблекалнята им била потрошена. Да, имаше счупена някаква тръба за топлата вода, както и два контакта, но чак пък да е била потрошена... Факт е, че след мача говорих на висок тон със съдията, но не съм го обиждал. Имаше представител на БФС. И това не беше случаен човек – Павел Панов, той стана свидетел на казаното от мен.”