Академик (София) победи с 2:0 Миньор (Перник) в мач от 10-ия кръг на “А” група. Това бе втори пореден успех за новака в елита и първи в столицата. Точни за “студентите” бяха нападателят Иван Редовски и Михаил Петров. След успеха Академик събра 8 точки и се измъкна от зоната на изпадащите.

Домакините от Академик имаха превес през първото полувреме. В 17-ата минута Адриан Олегов изчисти от голлинията след неубедителна изява на вратаря Чворович. Мартин Сечков центрира от пряк свободен удар. Шест минути след това Бонфин излезе на удобна позиция, но би покрай вратата. В 42-ата минута голмайсторът за Академик Иван Редовски спаси отбора, след като изчисти пред голлинията след удар на Велимир Иванович. Минута преди края на първото полувреме вратарят на “студентите” Емил Михайлов едва изби, топката попадна в Данчо Тодоров, който стреля, но младият страж отново спаси.

В 51-ата минута Иван Редовски вкара за 1:0 за Академик. След самостоятелна атака нападателят преодоля Даниел Златков и простреля Чворович. Три минути след това Самир Аясс имаше положение, но в тялото на вратаря на Миньор. В 63-ата минута Михаил Александров напредна отляво, прехвърли излезлия вратар на перничани Чворович и прати топката зад голлинията. Страничният съдия обаче вдигна флага за засада и попадението бе отменено. В 70-ата минута Михаил Петров оформи крайното 2:0 след точно изпълнена дузпа за игра с ръка на Даниел Златков в наказателното поле./БЛИЦ

АКАДЕМИК (София) - МИНЬОР 2:0
1:0 Иван Редовски (51), 2:0 Михаил Петров (70-дузпа)

АКАДЕМИК:
33.Емил Михайлов, 5.Мартин Сечков, 6.Петър Кюмюрджиев, 7.Михаил Александров, 11.Самир Аясс, 16.Иван Иванов, 18.Кирил Динчев, 19.Михаил Петров, 4.Иван Редовски, 20.Маркос Бонфин, 21.Пиер Мбемба
Треньор: Борис Ангелов

МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 8.Йордан Тодоров, 17.Ванчо Траянов, 19.Петър Петров, 20.Давид Стоянов (36-Николай Христозов), 18.Горан Янкович (58-27.Румен Рангелов), 28.Велимир Иванович, 21.Костадин Хазуров
Треньор: Стойчо Стоев