Академик (София) победи с минималното 1:0 Калиакра като гост в Каварна в дербито на новаците. Това бе първи успех за столичния тим от началото на сезона, след като до момента имаше само две равенства. Със спечелените три точки Академик вече има 5, колкото Миньор и Видима-Раковски. Единственото попадение за софиянци реализира Михаил Петров в 20-ата минута. Той бе изведен зад защитата на гостите от бразилеца Маркос Да Силва Бонфин и елегантно преодоля Йордан Господинов, след което пусна топката към празната врата. Отговорът на домакините от Каварна не закъсня. До края на полувремето няколко чисти положения изпусна Александър Младенов. Най-чистото от тях бе в 22-ата минута, но Младенов стреля право в ръцете на Емил Михайлов.

През втората част домакините имаха привидно надмощие, но по-чистите положения бяха за "студентите". Те продължиха да разчитат на контри, но Бонфин и Михаил Александров пропуснаха да направят победата на своите по-убедителна. В 67-ата минута Бонфин напредна сам към наказателното поле на Калиакра, но вместо да подаде на останалия сам Редовски, реши да стреля и прати топката над вратата. В 81-ата минута Михаил Александров също пропусна, след като от няколко метра стреля, но Господинов спаси.

Калиакра – Академик 0:1
0:1 Михаил Петров (20)