Академик (Свищов) отпадна от турнира за Купата на България, след като загуби с 3:4 с дузпи от Монтана.

Редовното време на мача в Свищов завърши 1:1, като Петър Петров даде аванс на Академик в 43-ата минута, а Илия Русинов се разписа за гостите в 63-ата минута.

Домакините от Академик имаха претенции към съдията Владимир Кирилов и неговите колеги, като първо представиха видеоклип, при който претендират за дузпа за нарушение на вратаря. От кадрите става ясно, че претенциите им са напълно основателни.

Към клипа "студентите" написаха: „Трябваше ли да бъде отсъдена дузпа за нарушение на вратаря в тази ситуация според вас?“.

Освен това, от третодивизионния тим пусната и второ видео, на което претендират, че не е трябвало да им бъде отменен гол.

„Академик беше ограбен днес. Ето това попадение бе отменено заради засада. Оставяме коментарите на вас“, написаха от клуба от Свищов.