Академик (София) завърза интригата в Западната „Б” група, след като в мач от 25 кръг се наложи с 3:2 като гост на лидера в класирането Банско.

Гостите откриха резултата още в 4-ата минута след попадение на Николай Божов, но в 26-ата домакините изравниха след гол с глава на Владислав Златинов.

При контраатака две минути преди края на първото полувреме Божов се откъсна от защитата на Банско и от границата на наказателното поле прати топката покрай излезлия напред вратар на домакините.

В началото на второто полувреме Мирослав Будинов покачи на 3:1. Той се разписа в 54-ата минута с удар от около 30 метра. Четири минути по-късно Владислав Златинов също вкара втория си гол в мача, той бе точен при директно изпълнение на корнер.

Да края на мача и двата тима имаха изгодни положения за гол, като на два пъти играчите на Академик пропиляха възможностите заради симулации. При една от тях Елин Нешев получи втори жълт картон в 87-ата минута. Така столичани завършиха мача с 10 души.

С тази победа „студентите” излязоха на второ място в класирането с 48 точки, на три от Банско. Трети с 47 точки е Видима-Раковски, като тимът от Севлиево утре гостува на Пирин (Гоце Делчев)./БЛИЦ