Спартак (Варна) победи с 1:0 Женис (Астана, Казахстан) в третата си контролна среща от подготвителния лагер в Турция. Това бе втори пореден успех за тима, воден от Росен Кирилов.

Припомняме, че преди дни и Славия победи Женис с 1:0.

Двубоят на терена на "Екодизайн футбол център" край Анталия започна с минута мълчание в памет на бившия президент на Спартак Николай Ишков, който ни напусна преди дни.

"Соколите" започнаха много организирано в равностойната първа част, изпълнена с множество единоборства. Съперникът от Казахстан заложи повече на острите влизания, а варненци на висока преса.

В 11-ата минута Виденов изби силен удар, който бе единственият точен към вратата на Спартак за първото полувреме. В 21-ата Даниел Начев шутира във вратаря след самостоятелен пробив.

В 33-ата минута Ахмед Ахмедов откри от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ангел Грънчов - 1:0.

Десет минути по-късно Ахмедов стреля от воле в аут, а в 45-ата Начев от пряк свободен удар от разстояние не намери рамката.

В 48-ата минута юношата на Левски отне топката и стреля от над 30 метра, но не улучи вратата.

В 67-ата Георги Бабалиев стреля в аут. Играчите на Женис веднага организираха бърза атака, играч се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля над вратата на Спартак.

В 70-ата минута много активният в срещата Бабалиев с ножичен удар от границата на наказателното поле стреля ефектно, а топката бе уловена от стража на Женис и срещата завърши 1:0.

В последната проверка от лагера в Турция Спартак среща руския Оренбург - на 3 февруари.

Съставът на Спартак (Варна): 89 Никола Виденов, 19 Дмитро Семенив, 4 Радослав Терзиев, 44 Ангел Грънчов (к), 2 Велислав Боев, 13 Георги Мариянов, 45 Даниел Начев, 78 Велислав Минков, 14 Ромееш Ивей, 7 Георги Бабалиев, 29 Ахмед Ахмедов
резерви: 23 Георги Георгиев, 67 Денислав Жеков, 3 Преслав Петров, 6 Александър Цветков, 9 Мехмед Сабри, 77 Любослав Маринов, 5 Йоан Бауренски, 18 Хидает Хюсеин, 88 Симеон Иванов, 99 Даниел Халачев