Черноморец победи Нефтохимик с 3:0  в регионалния финал от турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион Лазур. Срещата бе изгледана от над 5000 зрители.

Резултатът беше открит от  Емануил Манев в  32 минута  след избит от вратаря удар и добавка.  Живко Петков покачи на 2:0 в 42 минта от дузпа за игра с ръка. 3:0 направи  Георги Маджаров в 45 минута, като  почти от центъра прехвърли излезлия малко напред вратар на Нефтохимик. В  54  минута  Светослав Славов, в опита си да изчисти, удари лявата греда на собствената си врата. В  60 минута  играта бе прекъсната заради мощно пирошоу на феновете на Нефтохимик. В оставащите 30 минути играта бе спокойна и на терена и в резултата нямаше драма, или някакви сериозни ситуации.