Берое записа победа с 3:1 над Марица (Пловдив) в контролна среща, играна на тренировъчния терен над ст. „Берое“. Головете за домакините бяха реализирано от Калоян Кръстев, Вини Трибуле и Дамян Йорданов. С асистенции за трите попадения се отличи албанският халф Уерди Мара.

В 14-ата минута Уерди Мара центрира от корнер в наказателното поле на гостите, където непокритият Калоян Кръстев беше точен с глава. Пет минути по-късно Симеон Мечев центрира в наказателното поле на Марица, където Кръстев се извиси над всички, но топката мина над напречната греда.

Половин час след началото на мача Радослав Апостолов фаулира Симеон Мечев, след което се стигна до спречкване между двамата. Съдията показа директен червен картон на капитана на Берое, а футболистът на пловдивчани получи жълт картон от рефера. Георги Динков се появи в игра на мястото на изгонения Мечев.

Уерди Мара намери с много добър пас Вини Трибуле в 52-ата минута, а той отправи техничен удар, но встрани от вратата на Марица. Само минута след това „зелените“ поведоха с 2:1, след като отново Уерди Мера намери Трибуле в наказателното поле на Марица, а нападателят не пропусна да прати топката във вратата на пловдивчани – 2:1.

Берое оформи крайния резултат в 60-ата минута. Уерди Мара подаде към Дамян Йорданов, който с диагонален удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на гостите. Десет минути по-късно Мара стреля от дъгата на пеналта, но топката срещна напречната гредар.

Следващата контрола на Берое е на 31 март срещу Септември (София) в Стара Загора.

Берое (първо полувреме): Иван Гошев – Педро Енрике, Макс Челич, Калйдер Машедо, Спас Георгиев, Денислав Станчев, Симеон Мечев (33′ – Георги Динков), Йоан Бауренски, Уерди Мара, Тонислав Йорданов, Калоян Кръстев
Берое (второ полувреме): Иван Гошев – Макс Челич (78′ – Педро Енрике), Густаво Каскардо, Георги Динков, Атанас Йорданов, Уерди Мара (78′ – Йоан Бауренски), Дамян Йорданов, Клайдер Машедо, Вини Трибуле, Васил Василев, Калоян Кръстев (64′ – Спас Георгиев);