ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Младежкият национален отбор на България завърши при 2:2 с Косово като гост в европейска квалификация, играна на много лош терен при постоянен дъжд.

Срещата започна отлично за нашите, които поведоха в 7-ата минута при контраатака. Георги Николов подаде към Мартин Сораков. Нападателят на Славия беше оставен непокрит пред наказателното поле и със страхотен фалцов удар в горния десен ъгъл не остави шансове на вратаря на Косово (1:0).

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

След половин час игра Косово стигна до изравнителен гол. Защитата на българите не успя да изчисти добре топката, която беше върната в наказателното поле. Кълбото се озова в краката на Ардит Тахири, който беше изпуснат от Християн Петров и с удар в левия ъгъл вкара за 1:1.

Минута преди края на полувремето Кристиян Стоянов изведе Марин Петков сам срещу Гьокай. Нападателят на Левски напредна с топката и въпреки неравността на терена успя да нанесе удар от около 20 метра от вратата, който срещна горната греда и влезе във вратата (2:1).

Косово отново стигна до изравняване на резултата в 59-ата минута. Тогава Алтин Крейзиу с глава пусна извеждащ пас към Флориан Хоша отляво. Фланговият футболист напредна и с успореден пас намери Тахири, който отблизо преодоля Христов за 2:2.

Марин Петков сбърка в средата на терена след час игра, което позволи на Косово да организира опасна контраатака. Красники напредна с топката, размина няколко български футболисти, влезе в наказателното поле, където пропусна момента да нанесе удар, след което падна след съприкосновение с Петков, но главният рефер нямаше основание да посочи бялата точка.

Четвърт час преди края Ариан Лукий получи на точката за изпълнение на дузпа, но не успя да нанесе хубав удар, като топката премина покрай вратата. Пет минути след това Ариан Погримай шутира над вратата от далечна дистанция. Малко след това резервата Роберто Райчев засече подаване отляво, но Гьокай спаси.

В 83-ата минута България пропусна страхотен шанс за трети гол. Асен Митков с чудесен мач разсече защитата на домакините и изведе Роберто Райчев на стрелкова позиция. Нападателят на Славия обаче от 6-7 метра сам срещу вратаря прати топката над вратата.

Преди месец двата отбора завършиха при 1:1 в София.

България остава на трето място в класирането с 6 точки, докато косоварите са позиция по-ниско с една по-малко. Начело е Полша с 9 точки от три мача, следвана от Германия с 6 от два двубоя.

КОСОВО (мл) - БЪЛГАРИЯ (мл) 2:2
0:1 Мартин Сораков (7'), 1:1 Ардит Тахири (32'), 1:2 Марин Петков (44'), 2:2 Ардит Тахири (59')

Kosovo national football team | Football Wiki | FandomКОСОВО: Алтин Гьокай, Егзон Речхай, Амар Герхалиу, Валон Зумбери, Флориан Хаша, Адим Погримай, Алтин Крейзиу, Арт Смакай, Ариан Лукий, Ветон Туша, Ардит Тахири
Треньор: Арфим Тоферлани

Bulgarian Football Union (@BFU_1923) / XБЪЛГАРИЯ: Дамян Христов, Мартин Стойчев, Атанас Чернев, Християн Петров, Симеон Василев, Емил Ценов, Кристиян Стоянов, Мартин Сораков, Марин Петков, Никола Илиев, Георги Николов
Треньор: Александър Димитров

Стадион: "Захир Паязити", Подуево