Втородивизионният Калиакра победи Септември (Тервел) с 2:0 в контрола, играна в Каварна. Това беше предпоследна проверка за домакините преди старта на новия сезон. През първото полувреме треньорът на домакините Левент Аврамов заложи предимно на титулярите и тимът му напълно доминираше на терена. Централният нападател Иван Петков откри в 25-ата минута. През втората част отборът от Североизточната "В" група изравни играта, но не успя да отбележи гол. Крайния резултат оформи Павлин Атанасов след асистенция на Милен Бонев в 76-ата минута на мача. Дебют за Калиакра записа 15-годишният Веселин Добрев, който през новия сезон е записан като трети вратар. Последната седма контрола на тима от Каварна ще се играе в събота, когато отборът ще приеме Тунджа (Ямбол).