Аматьорският Созопол почти реши крайния изход и е на път да продължи в 1/8-финалите от турнира за Купата на България, като удари с 2:0 Академик в Свищов.

Първата част бе постна откъм положения. Втородивизионният тим игра срещу силния вятър и не застрашиха вратата на съперника, пише sport-vt.com.

С два гола след почивката лидерът в Югоизточната „В” група реши мача. В 57-ата минута Илиян Шерденов получи пас отляво, гардира добре топката и с хубав удар прониза вратата на Иван Иванов – 0:1.

Не помогнаха и направените от Ангел Станков три смени. 20 минути преди края при едно разбъркване резервата Любомир Цеков прати топката отново в мрежата на „студентите” - 0:2.

До края Академик така и не успя да вкара поне почетен гол. Реваншът е на 23 октомври в Созопол.

Академик (Свищов) - Созопол 0:2

0:1 Илиян Шерденов (57), 0:2 Любомир Цеков (70)