Българският аматьорски национален отбор по футбол отвя с 5:1 Сан Марино във втората си среща от турнира на УЕФА за Купата на регионите. Двубоят се игра на стадион "Септември" в Разлог.

В 13-ата минута Ахмед Фаиков с хубав диагонален шут откри резултата в полза на България. В края на полувремето Виктор Георгиев, Мартин Таушанов и Мариян Хаджиев имаха възможност да удвоят преднината на „трикольорите”, но не сполучиха. В 57-ата минута националите заслужено поведоха с 2:0. Валентин Костов центрира към Димитър Юруков, който с глава прати топката в мрежата.

В 75-ата Мариян Хаджиев с точен шут покачи на 3:0, а три минути по-късно отново нападателят на Сливнишки герой реализира за 4:0. В заключителните минути гостите върнаха едно попадение чрез Джаупи, но в продължението Димитър Джонджоров оформи крайното 5:1.

В другата среща от групата Испания надигра Босна и Херцговина с 3:0 в Симитли.

Испания е лидер в класирането с 6 точки, следвана от България и Сан Марино с по 3 точки. Босна и Херцеговина е на последната позиция с 0 точки.

Следващият и последен мач на България е срещу Босна и Херцеговина в понеделник, 31.10.2016, от 14:00 часа на стадион „Септември“ в Симитли. По същото време, но в Разлог, Испания се изправя срещу Сан Марино.

Припомняме, че в първата си среща избраниците на треньора Иво Тренчев отстъпиха с 0:1 на Испания.

Регламентът на надпреварата предвижда отборите в отделните групи да играят по един двубой на принципа „всеки срещу всеки“. Победителят от всяка група продължава във финалния кръг. Домакин на срещите е страна, достигнала до този етап, а мачовете са насрочени за месец юни 2017 година.

БЪЛГАРИЯ - САН МАРИНО 5:1
1:0 Ахмед Фаиков (13), 2:0 Димитър Юруков (54), 3:0 Мариян Хаджиев (72), 4:0 Мариян Хаджиев (74), 4:1 Джаупи (90), 5:1 Христо Петров (90+2)

Съставът на България: 1. Благой Стоянов, 3. Божидар Станчев, 4. Мирослав Пушкаров, Виктор Георгиев – к., 2. Валентин Костов, 14. Яни Николов, 19. Кирил Домозетски (73-Любомир Граминов), 20. Мартин Таушанов, 11. Димитър Юруков (80- Димитър Джонджоров), 10. Ахмед Фаиков, 15. Мариян Хаджиев (77-Христо Петров)
Селекционер: Иво Тренчев