Националният отбор на България за аматьори, съставени от футболисти, подвизващи се във "В" група, и обединен под името Югоизточен регион, започна с победа участието си в Купата на регионите. Нашите биха Прахова Мунтения (Румъния) с 3:0 в Севлиево. Съставът на Красимир Манолов е домакин на своята група, в която са още Риека (Хърватия) и Женева (Швейцария).

Първото полувреме бе изключително тежко най-вече заради непрестанния валеж и безкрайните единоборства. В 13-ата минута Станимир Димитров пробва далечен удар, но не уцели вратата. Прахова Мунтения пък отвърна с две остри атаки, при които Джордже Бридинел не сполучи. Точно преди почивката, в добавеното време, Теодор Стефанов изпълни корнер, а централният защитник на Марек Емил Виячки откри резултата с глава.

В 50-ата минута Станимир Димитров открадна топката и шутира с левия крак покрай гредата. Неговият изстрел и настроението, с което лъвовете стартираха след почивката, предопределиха и развоя на срещата до самия и край. В 59-та минута Христо Бангеев проби отляво и подаде по земя за Теодор Стефанов, чийто удар бе спасен от Николае Станчулеску. Точно след час игра Стефанов направи 2:0 с глава след центриране отляво на бранителя Венцислав Гурков.

В 68-ата минута Станимир Димитров изведе с пас от дълбочина Теодор Стефанов, но и този път изстрелът бе извън вратата. В 70-ата минута Гурков намери Христо Бангеев, нападателят на нашите овладя спокойно топката, финтира Станчулеску и оформи крайното 3:0. На 5 април нашите се изправят срещу Женева, отново в 15:30 часа, но на стадиона в Ловеч. В Ловеч е и последният мач на българите. В 15:30 часа на 7 април те излизат срещу Женева.

Само победителят в групата се класира за финалния кръг, домакинът за който ще бъде определен сред тези състави, достигнали до заключителната фаза.

Съставът на България: Мартин Луков, Виктор Георгиев (19 - Ангел Делчев), Емил Виячки, Георги Павлов, Венцислав Гурков, Йоан Петков, Станимир Димитров, Красимир Иванов (73 - Константин Атанасов), Ангел Стоянов - капитан (82 - Кирил Мутавджийски), Теодор Стефанов, Христо Бангеев