Тимът от четвърта дивизия ФК Верея (Стара Загора) започна с победа подготвителния си лагер в турския курорт Алания. Аматьорите биха с 1:0 чешкия втородивизионнен тим Бохемианс 1905 (Прага), а попадението реализира капитанът Румен Калчев от дузпа в 44-ата минута, отсъдена заради нарушение срещу Галин Михайлов.

Футболистите на Верея са настанени в петзвезден хотел и до края на престоя си в Анталия - 24 февруари, ще изиграят още три контроли.

В неделя тимът ще срещне румънския втородивизонен Дунарея (Галац) от 16 часа, на 22 февруари - срещу втория отбор на Динамо (Букурещ), а последния спаринг е срещу отбор от Казахстан, който ще се играе два дни по-късно.

Верея е единственият български отбор от четвърто ниво, който провежда зимна подготовка в чужбина.