Вихрен победи Кариана (Ерден) с 1:0 в контролен мач на градския стадион в Сандански. Единственото попадение отбеляза Венцислав Стоянов в 14-ата минута. Тогава бързоногият футболист на домакините се възползва от грешен пас на централния защитник Тони Валентинов към колегата му Николай Николов, Стоянов пресече и овладя топката, навлезе в наказателното поле и сам срещу вратаря Петър Петров реализира за 1:0.

На три пъти по-късно новопривлеченият футболист в Кариана Петър Златинов, започнал кариерата си именно от санданския клуб, не успя да излъже вратаря на Вихрен. Веднъж пропусна за гостите и Евгени Игнатов, който от около 20 метра озори стража на домакините, избивайки топката в корнер.

В 87-ата минута съдията Йордан Воденичаров показа червен картон на Цветан Иванов от Кариана.

Както вече стана ясно, амбициозният тим от село Ерден се цели в промоция за професионалния футбол, като целта трябва да бъде изпълнена, ако не този сезон, то през следващия.