Локомотив 2012 (Мездра) победи с 2:0 "Ботев" (Враца) в контрола, играна в Мездра. През първата част домакините имаха повече удари към вратата на съперника, а на два пъти лявата греда до стража на врачани Александър Йованович помогна да се запази нулевото равенството, информира "Конкурент".

В 20-ата минута играещият треньор на "железничарите" Иван Редовски засече остро центриране от статично положение на Петър Димитров, но стреля в страничния стълб. При следващата атака на Локо отново Димитров открадна топката от Йованович и се опита технично да отбележи. Коженото кълбо обаче се отби за втори път от лявата греда. В 33-ата от пряк свободен удар Деян Борисов от "Ботев" се пробва да вкара. В 37-ата пък пробив на Валдемар Стоянов беше спрян с груб фаул от Георги Павлов пред наказателното поле. В 41-ата главният съдия Росен Гановски вдигна жълт картон на Милен Василев от "Ботев", който апострофира рефера. Арбитърът не се поколеба и му показа пътя към съблекалните. На мястото на изгонения футболист веднага на терена се появи Любослав Петров.

Втората част започна с шут от 20 метра на Цветан Версанов, минал над вратата на Локомотив. В 67-ата минута едно от новите попълнения в състава на „железничарите“ Денил Селимински нахлу на скорост в наказателното поле. Вратарят на врачани парира удара му, но с добавка каращият проби в Локо Темелко Зайков откри резултата. В 76-ата при идентична ситуация друг новак - Кирил Георгиев покачи на 2:0, след шут на Ивайло Цветанов, отразен от стража.
В 87-ата минута втори жълт картон получи и Раиф Мурадов от "Ботев". Две минути по-късно Тодор Чаворски се пробва да направи класическа победата на мездренчани, но опитът му от центъра да прехвърли вратаря се оказа неуспешен. Късмет изневери и на Иван Караманов, Антонио Илиев и Валдемар Стоянов от гостите.

Контролата ще остане паметна за американския гражданин Закари Даунинг, който направи дебют с екипа на „железничарите”, но едва ли ще го облече постоянно.