Българският национален отбор по минифутбол записа тежка загуба с 1:7 при гостуването си на Англия. Срещата се проведе на стадион “Вейл Фарм”, където домакинските си срещи играе футболният клуб Уембли.

Двубоят беше за Купа “Стилиян Петров”, а трофеят остана за домакините. Мачът беше благотворителен и въпреки безплатния вход бяха събирани парични помощи за борба с левкемията.

През първото полувреме паднаха два гола в българската врата. Техни автори бяха Хари Хийли и капитанът Крейг Карби.

През втората част Къртис Хърбърт наниза два гола за Англия, а с по едно попадение се отличиха Рики Кейбъл, Джеймс Макклъски и Иса Хюсеин. При една от добрите си атаки България стигна до почетен гол в края на мача.1_3.jpg

Това беше първи домакински мач за англичаните, чийто отбор беше създаден през миналата година за участието на европейското първенство по минифутбол в Молдова. В бившата съветска република островитяните отпаднаха в групите след две загуби и една победа, а българският тим стигна до четвъртфиналите, където беше елиминиран от Чехия (1:3).